Sosyal Medya

Youtube Music Yeni Sekmesini Açtı! Müzik Aramaları Daha Kolay Yapılacak!

Youtube Music uygulaması her geçen gün yapılan yeni güncellemeler ile birlikte dikkat çekiyor. Google tarafından kullanıcıların müzik araştırmalarını daha kolay şekilde yapabilmeleri için yeni bir sekme açıklandı. Mobil servisler üzerinden kullanılan uygulama için ‘keşfet’ adı altında bir sekme eklendi.

Daha önce Hotlist sekmesinde o dönemin en popüler müzikleri yer alıyordu. Yeni sekmenin bu listenin yerini almasından sonra artık aranılan müziği bulmak daha zahmetsiz şekilde gerçekleştirilecek.

‘Keşfet’ Sekmesi Nasıl Kullanılacak?

youtube music güncelleme

Yeni kullanıma sunulan keşfet sekmesi iki farklı şekilde kullanılabiliyor. Birinde kullanıcılar dinlemek istedikleri şarkıları, izlemek istedikleri videoları kolaylıkla bulabilecekler. Bu sayede çıkan öneriler kişinin geçmiş dönemdeki tercihlerinden baz alınarak gerçekleştiriliyor. Biraz daha uygulama bazında aşağı inildiği zaman kullanıcının karşısına çalma listeleri çıkacak.

Yapılan yeni güncelleme sonrasında kullanıcılar bazı başlıklarla karşılaşacaklar. ‘Sakinleşme’ ‘Çalışma’ ‘Odaklanma’ gibi başlıklar sayesinde kullanıcılar moduna göre müzik tercihlerini yönlendirebilecekler. Google tarafından bir süre önce mobil uygulamaya eklenen sekme, pek çok kullanıcıdan kısa sürede tam not almayı başardı. Geçmiş dönemlerde farklı müzik zevkleri olan kullanıcıların farklı deneyimler elde etmeleri açısından başarılı bir adım olarak görülüyor.

Google, pek çok kişinin koronavirüsten dolayı evde kalmalarını fırsat bilerek uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Youtube Music uygulaması için yeni araçlar ve hizmetler üzerinde çalışmalar devam ediyor. Yeni güncellemenin son adımı ise ‘keşfet’ sekmesi oldu. Sekme henüz tüm kullanıcılara sunulmadı. Bu dönemde kademeli olarak tüm kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı