Sosyal Medya

Youtube Nasıl Video Yüklerim?

Günümüzde oldukça geniş bir kullanım alanı olan ve video yüklemenin yanında kanal açma, diz, film vs.. yayınlama gibi birçok amaca hizmet eden Youtube geniş kitleye hitap eden bir sosyal ağdır. Eğer siz de bu sosyal ağda kanal sahibiyseniz ve Youtube Nasıl Video Yüklerim diye merak ediyorsanız bu makalemiz sizin için.

Youtube Kanalları Hakkında

Oldukça iyi bir uygulama olan Youtube’ da birbirinden farklı ve son derece dikkat çeken içerikler vardır. Farklı amaçlara ve farklı zevklere hitap eden çok geniş yelpazeyeler sunan çeşitli ürünler ile, son derece farklı türde videolar izlemek mümkün oluyor. Son zamanda çok sayıda yeni kanallar ve yeni Youtube kullanıcıları ile birçok insanın dikkatini çeken ve her geçen gün kullanıcı sayısı artan bu sosyal ağda, sizin de bir Youtube kanalınız varsa ve Youtube Nasıl Video Yüklerim diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Kendi zevklerinizi ve insanların aradığı şeyleri göz önünde bulundurarak, çekip yüklediğiniz videolar sayesinde bu sosyal platformdan bir gelir elde etmeniz de mümkün oluyor. Bu özellik için kanalınızda “ para kazanma “ kısmını devreye sokmanız gerekiyor. Gelelim video yükleme sorusunun cevabına…

Youtube Nasıl Video Yüklenir?

Bunun için öncelikle aktif olan bir Youtube kanalınızın olması lazım.  Eğer kanalınız yoksa işe bir kanal açmakla başlayın. Youtube üzerinden oturum açtıktan sonra, sayfanın en üst kısmına gidin. Orada “ yükle “ seçeneği olacak. Bu seçeneğe tıklamanız gerekiyor. Videonuzu yüklemeye başlamadan önce; gizlilik ayarlarından videonuzun gizlilik ayarlarını değiştirmeniz mümkündür. Ardından Youtube yüklemek istediğiniz videoyu seçin. Yükleme işlemleri sırasında, eğer isterseniz videoya 100 kelime sınırında bir başlık koyabilir ve bunun yanında 5.000 kelime sınırında da  açıklama metni yazabilirsiniz. Para kazanma ayarları seçeneğinden videonun iş ortakları ile olan kısımlarını değiştirebilirsiniz. Eğer herkese açık bir video yükleyecekseniz, “ yayınla” seçeneğine tıklayıp işlemi bitirebilirsiniz. Gizlilik ayarını değiştirdiyseniz de; “bitti” seçeneğinin ardından “paylaş” seçeneğine tıklayarak işlemi bitirebilirsiniz. Youtube Nasıl Video Yüklerim sorusunun cevabı bu kadar basit.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı