Sosyal Medya

YouTube Premium Ücreti Aylık Ne Kadar?

Merakla beklenen YouTube Premium, Türkiye macerasına başladı. Türkiye için yaklaşık iki aylık bir geçmişi bulunan ücretli üyelik sistemi, kullanıcıları tarafından tam not ile değerlendirilmekte. Ücretli YouTube olarak da isimlendirilebilecek olan bu üyelik, kullanıcılarının istekleri doğrultusunda fiyatlarını belirlemiş durumda.

Uzun Süredir Beklenmekteydi

Türkiye’de kullanılacağının duyurulmasının ardından uzun bir ara veren ve meraklılarını heyecan içerisinde bırakan YouTube, 2019 Temmuz ayının ortasından itibaren resmen Premium üyelik için başvuru almaya başladı. Üyelik için yapılan başvuruların en önemli sebebi, reklamsız şekilde video ve müzik izleme deneyimi.

2010 yılından sonra ücretli dizi, film ve şarkı platformlarının yükselişe geçmesi YouTube’un da harekete geçmesine sebep olmuştu. Bu nedenle çalışmalarına hız veren firma, 2014 yılında yalnızca müziği odak noktasına koyan Music Key servisi ile beğenenlerinin karşısına çıkmayı başarmıştı. Sonraki 2015 senesinde ise tüm içerikleri karşılayan YouTube Red servisi, şirketin bu konudaki başarısını göstermekteydi.

YouTube’un Premium üyeliği aslında 2018’den beri kullanılmakta. 2018 Mayıs ayından itibaren kullanılmakta olan özellik, ABD, Avrupa ve Asya’nın bazı ülkelerinde Türkiye’den önce kullanımı halen mevcut.

Yotube Premium Türkiye Ücreti ve Özellikleri

YouTube servislerini daha etkin kullanmak için tasarlanan Premium Türkiye, iki tür üyelik ile karşımıza çıkmakta. Bunlardan kişisel üyelik paketinin aylık ücreti 16,99 TL. Beş kişilik bir aile için abonelik fiyatı ise yalnızca 25,99 TL olarak karşımıza çıkmakta. Yalnızca müzik dinliyorum diyenler için de seçenekler sunan şirket, tek kişilik üyeliklerde 13,99 TL, 5 kişilik aile aboneliği için ise 20,99 TL olarak fiyat belirlemiş durumda.

Premium üyelik, Netflix gibi hizmet vermekte. Aylık ücret ödeyerek reklamsız bir kullanım sunmayı amaçlayan YouTube, kısmi olarak erişilebilen içerikleri de üyelerine açmış durumda. Erişim sağlanabilen özel alanlar içerisinde YouTube Music de bulunmakta. YouTube’un müzik portalı, Spotify’nin en büyük rakibi olarak görülmekte.

YouTube Videoları Artık İndirilebilecek

Kullanıcılarını memnun etmeye çalışan YouTube, bütün özelliklerinin yanında ilk ay ücretsiz şekilde kullanıma da izin vermekte. İlk kullanıma açıldığında üç ay olarak belirlenen ancak sonradan bir aya düşürülen Premium üyelik, video kaydetme ve indirme, arka planda videonun devam etmesi gibi önemli özelliklerin kullanımına izin vermekte.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı