Sosyal Medya

YouTube Premium Üyelik İşlemi Nasıl Yapılmakta?

Reklamsız bir şekilde müzik ve video deneyimi sunmayı amaçlayan YouTube, Mayıs 2018’den beri ABD ve Avrupa’da kullanıma sunduğu YouTube Premium özelliğini Türkiye’ye taşıdı. Şirketin sitesinde resmi olarak Temmuz ayından itibaren kullanıma açılan üyelik için gerekli olan şeyleri sizlerle paylaşıyoruz.

Premium Üyelik Neler Sunuyor?

2010 yılından itibaren ücretli platformların yükselişe geçmesi, YouTube’un bu yönde çalışmalarını artırdı. 2014 yılında Music Key ile beğeni alan şirket, 2015’te de bütün alanları kapsayan Red servisi ile hizmet vermeye devam etti. Son olarak ise ücretli servisini 23 Temmuz tarihinde özel bir etkinlik ile tanıtmış oldu.

YouTube kullanıcılarının merakla beklediği ücretli üyelik ile kullanımı kısıtlı kalan birçok özellik sınırsızca kullanılabilecek. Örneğin video indirme özelliği sayesinde herhangi bir programa bağlı kalmaksızın videolar kaydedilip çevrimiçi olmadan da video keyfi devam ettirilebilecek.

Ücret konusunda da üyelerinin ihtiyaçları doğrultusunda fiyat belirleyen YouTube, yalnızca müzik portalı olan YouTube Music için tek kişilik abonelik için 13,99 TL almakta. Müzik ve video isteyenler için ise belirlenen ücret 16,99 TL. Yani yalnızca 16,99 TL olan üyelik ile hem YouTube Originals hem de YouTube Music özellikleri kullanılabilmekte. Beş kişilik aile paketi almak isteyenler için fiyatlar, 20,99 TL ile 25,99 TL olarak belirlenmiş durumda.

YouTube Premium’a Nasıl Abone Olacağım?

Birçok özelliğin sunulduğu Premium abonelik için öncelikle YouTube’un ana sayfasından kanala kişisel olarak giriş yapılması gerekmektedir. Sol üstte beliren kişisel simgenizi gördüğünüzde giriş yapmış ve Premium abonelik için ilk adımı tamamlamış olmaktasınız.

YouTube giriş yaptıktan sonra eğer PC üzerinden abone olmak istiyorsanız, sol tarafta görünen menüden aşağı sıralarda bulunan YouTube Premium sekmesini tıklamalı ve aboneliğinizi tamamlamalısınız. Cep telefonunuzdan yapacağınız üyelik için profil sekmesini ve ardından Premium üyesi olun seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Şartlarınızın tutması halinde üyelik için yönlendirileceğiniz ödeme ekranı karşınıza çıktığında kart bilgileriniz girmeniz istenmektedir. Kaydı tamamladıktan sonra siz de YouTube Premium üyelerinin ayrıcalıklarından yararlanmaya başlayabilir, arka planda devam eden müzik dâhil olma üzere birçok özelliği sınırsızca kullanabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı