Sosyal Medya

YouTube Stüdyo Nedir?

 Yeni YouTube Stüdyosu hala beta sürümünde olsa da, eski İçerik Stüdyosu’ndan açıkça büyük bir adım. Her bir özelliği tek tek listelemek yerine, daha fazla görüntüleme ve abone almak, daha iyi videolar oluşturmak, Kitleyi Elde Tutma özelliğinizi artırmak ve daha fazlası için YouTube Studio’yu nasıl kullanacağınızı göreceksiniz.

En İyi Uygulamalar Daha Fazla Görüntüleme Alın Gösterim Tıklama Oranınızı Artırma Bu, YouTube’da kaç kişinin videonuzu gördüğünü ve tıkladığını gösteren yeni bir rapordur. Gösterim TO raporu Ve bu veri parçası mutlak bir altın madeni. Neden?

Çünkü ilk kez videonuzun başlığı, açıklaması ve küçük resminin ne kadar etkileyici olduğunu görebilirsiniz. Daha önce, bir video çok fazla görüntüleme almadıysa, başlığınızdan mı kaynaklandığına dair bir fikriniz yoktu… ya da yalnızca insanların videonuzu YouTube’da görmediği hakkında bir fikriniz yoktu. Bugün, görünürlük veya tıklama oranının videonuzun daha fazla görüntüleme almasını engelleyip engellemediğini görebilirsiniz. Örneğin, Backlinko YouTube kanalındaki bu video,% 3,8 TO ile 359 bin gösterim oluşturur: Backlink video TO’su “İyi” veya “kötü” TO olmasa da, bu rapor bana bu videonun daha fazla görüntüleme alma potansiyeli olduğunu söylüyor. Örneğin, TO’mu %3,8’den % 4,8’e yükselten yeni bir küçük resim kullansaydım, fazladan 3.590 görüntüleme elde ederdim. Fena değil! Trafik Kaynakları Trafik Kaynakları raporu, görüntülemenizin (ve İzleme Süresinin) nereden geldiğini gösterir:

Görüntüleme ve izlenme süresi Bu bilgilerle ne yapabilirsiniz? Double Down: Bir trafik kaynağının (SEO gibi) gerçekten iyi işlediğini fark ederseniz, arkasına daha fazla çaba gösterin. Dalgalanmalar Bulun:

Facebook veya Twitter’dan trafik düştü mü? Videolarınızı bu platformlarda tanıtma yaklaşımınızı değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Kullanılmayan Kanalları Keşfedin: Büyük bir potansiyel trafik kaynağı (Önerilen Video gibi) yalnızca görüşlerinizin % 10’unu getiriyor mu? Ardından, Önerilen Video kenar çubuğunda sıralamak için optimize etmeye (hatta video oluşturmaya) başlamanın zamanı gelmiştir.

Kullanılmayan Anahtar Kelimeleri Bulma YouTube, kullanıcıların YouTube Arama’da videolarınızı bulmak için kullandıkları anahtar kelimeleri tam olarak gösterir: YouTube Arama – Tam anahtar kelimeler Videolarınızı zaten optimize ederseniz, bu anahtar kelimelerin çoğunu tanırsınız. Ancak daha derine inerseniz, bazen videolarınızın “yanlışlıkla” sıralandığı anahtar kelimeleri bulabilirsiniz. Yanlışlıkla sıralama Ayrıca, bu anahtar kelimelerden denemeden bile görüntüleme alıyorsanız, o anahtar kelimenin etrafında optimize edilmiş bir video oluşturduğunuzda kaç görüntüleme alabileceğinizi hayal edin.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı