Sosyal Medya

Youtube Temmuz Ayından Sonra Kullanıcıların Karşısına Daha Çok Reklamla Çıkacak!

Türkiye Youtube platformunun en fazla kullanıldığı ülkelerden birisi. Ancak yapılan değerlendirmelerde Youtube gelirleri açısından da en az kazandıran ülke olarak ifade ediliyor. Youtube reklamları üzerinden para kazanmak sanıldığı kadar kolay olmadığı için içerik üreticileri genellikle reklamlar dışında da bazı sponsorluk anlaşmaları gerçekleştirerek gelir kaynağı elde etmek için çaba gösteriyorlar.

Türkiye’de Youtube izleyicileri olan isimler ise bu süreçte içeriğin başında, ortasında ve sonunda otomatik olarak atanan bazı reklamları izlemek zorunda kalıyorlar ancak bu durumdan pek memnun olmadıkları biliniyor.

İçerik üreticilerinin hazırlamış oldukları videoların 10 dakikadan fazla olması halinde platform tarafından otomatik olarak bir reklam hazırlanıyor ancak bu reklam içerik üreticisi tarafından videonun istenen bölgesine yerleştirilebildiği için sanıldığı kadar etkileyici olmuyor.

Youtube Daha Fazla Reklam Göstermeye Başlayacak!

Youtube tarafından alınan yeni bir karar sonrasında 10 dakikalık video sınırının bu süreçte 8 dakikaya düşürüldüğü açıklandı. Temmuz ayından sonra artık 8 dakikalık videolara da reklam ataması yapılacak. Yine kanal yöneticileri herhangi bir sorun olmadan bu reklamları sorunsuz bir şekilde ayarlayabilecekler.

Video süre sınırının düşürülmesi ise bu süreçte izleyicilerin daha fazla reklam karşılaşmaları anlamına geliyor. Kanal sahiplerine ise alınan yeni karar sonrasında daha fazla sorumluluk düşüyor ve videolara gelecek reklamların en doğru yerlere yerleştirilmeleri bekleniyor. Böylece videolarda izleyicileri sıkmayacak bir sistem benimsenebilir. Bu durumda Türkiye’de kanal sahibi  olan içerik üreticilerin reklamlarla birlikte gelirlerinde de bir artış meydana gelebilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı