Sosyal Medya

YouTube Yeni Özelliklerini Duyurdu

Popüler video izleme platformu YouTube, kanal gizleme ve yeni özelliklerini duyurdu. İşte YouTube’a gelen yeni özellikler. 

Video paylaşım platformu YouTube, kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesi için çalışmalarına devam ediyor. YouTube’un üzerinde çalıştığı yeni özellikler kullanıcıların ilgi alanlarına uygun videolarına erişmesini kolaylaştırmak ve etkileşimleri arttırmak. 

YouTube’un ilk olarak iOS ve Android kullanıcıları için sunduğu güncelleme ile birlikte gelen yeniliklerden birisi, ilgilenmediğiniz kanallardan gelen bildirimleri engellemek. YouTube daha önceden de bu özelliği benzer bir özellik sunuyordu. Eğer ki Youtube’un önerilen videoları arasında gezinirken bir video ya da bir kanal ilginizi çekmiyorsa ya da o tarz içerikleri bir daha görmek istemiyorsanız, video ya da kanal başlığında bulunan “ilgilenmiyorum” seçeceğine dokunarak bu tarz içeriklerin ya da kanalların tekrar gösterilmesinin önüne gelmiş oluyorsunuz. Yeni özellik ilgili kanalı sizin akışınızdan kaldırıyor ve YouTube’dan daha iyi yararlanmanızı sağlıyor. 

YouTube’a gelen bir diğer yenilik ise, videolar hakkında bilgilendirmeler ile ilgili. Bilindiği gibi YouTube, kullanıcılara yaptığı önerileri daha önceden izlenen videolara göre yapıyor.

Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar önerilen videoların neden önerildiği hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilecek. Yeni özellik ilk olarak iOS için YouTube kullanıcılarına sunulacak. Android kullanıcıları bu özelliği kullanmak için biraz daha bekleyecek. 

YouTube’un yeni özelliklerinin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar için sunulması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı