Sosyal Medya

Youtube Yorumları Onaylı Olarak Ayarlama

YouTube yorumları, denetlenmeden bırakılırsa kullanıcılar arasındaki alev savaşlarını ateşleyebilir. Ayrıca, spam gönderenler, trafiği YouTube kanalınızdan çekmeyi hedefleyen yorumlar bırakabilir. Bununla birlikte, seçtiğiniz örnekleri yorum onayına alarak bu tür olayların olmasını önleyebilirsiniz. Alternatif olarak, seçilen videolar için tüm yorumları devre dışı bırakmayı seçebilir veya yalnızca otomatik bir filtre kullanarak uygunsuz kelimeler içeren yorumları devre dışı bırakmak seçiminde bulunabilirsiniz.

youtube yorum ayarları

Yorum Onayını Etkinleştir

Varsayılan olarak, YouTube kanalınıza yüklenen tüm videolar onay olmadan yorumları gösterecek şekilde ayarlanmıştır. Yorum onayını etkinleştirmek için YouTube hesabınıza giriş yapın, avatarınızı tıklayın ve ardından “Video Yöneticisi” seçeneğini tıklayın. Ardından, yüklenen videoların listesini görüntülemek için “Yüklemeler” tıklayın. Bir videonun yanındaki “Düzenle” tıklayın ve ardından “Gelişmiş Ayarlar” sekmesini seçin. Son olarak, “Yorumlara İzin Ver” in yanındaki açılır menüden “Onaylandı” seçin ve ardından “Kaydet” tıklayın. Bu işlemi yorum onayına eklemek istediğiniz diğer videolar için tekrarlayın.

Uygunsuz Yorumları Reddet

Yorum onayını ayarladıktan sonra, YouTube video kanalınıza gönderilen her yorum için gelen kutunuzda bildirimler alırsınız. YouTube gelen kutunuza ulaşmak için avatarınızı tıklayın, “Video Yöneticisi” tıklayın ve ardından “Gelen Kutusu” seçin. Bir bildirim seçin ve içinde görüntülenen yorum uygunsuz içerik içeriyorsa, altında görüntülenmesini önlemek için “Kaldır” tıklayın. Yayınlandığı videonun yorumlar bölümü. Yorum, uygunsuz içerik içermiyorsa “Onayla” tıklayın.

Tüm Yorumları Reddet

Ayrıca, tüm izleyicilere seçtiğiniz herhangi bir video ile ilgili yorum yapma olanağını reddedebilirsiniz. Yorumların tamamen devre dışı bırakılması, gönderdiğiniz içeriğin daha fazla tartışma gerektirmediğini düşünüyorsanız veya içeriğin çok sayıda olumsuz yorum çekme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorsanız yararlıdır. Yorumları devre dışı bırakmak için bir videonun “Gelişmiş Ayarlar” sekmesini ziyaret edin ve “Yorumlara İzin Ver” yanındaki kutunun işaretini kaldırın. Değişiklikleri onaylamak için “Kaydet” düğmesine tıklayın.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı