Sosyal Medya

YouTuber Kamerası Panasonic Lumix G100’ün Duyurusu Yapıldı!

Son dönemlerin en popüler mesleklerinden biri bilindiği gibi YouTuber olmak. YouTuber olabilmek içinse en önemli şartlardan biri iyi bir kamera kuşkusuz. YouTuber’lar tarafından sıkça kullanılan Panasonic Lumix G100, özellikleri ile YouTuber kamerası olarak biliniyor. Söz konusu kamera  vLog odaklı çekimlerde de öne çıkacak. Yeni Panasonic modeli, 4K çekimler de yapabiliyor. 4K videolar 24p ya da 30p olarak kaydedilebiliyor.

Panasonic Lumix G100 özellikleri

  • 20.3 Megapiksel Micro Four Thirds sensör (aynasız, değiştirilebilir lensli),
  • 4K 24p ve 4K 30p,
  • 4:5, 5:4 ve 9:16 görüntü oranı,
  • 3 inç boyutunda dokunmatik LCD ekran,
  • Üç farklı ses alanı (ikisi önde ve birisi arkada) ve ek ses girişi,
  • HDMI bağlantısıyla da 1080p çözünürlükteki videolar için çıkış alma seçeneği,
  • LUMIX G VARIO 12-32mm F3.5-5.6 ASPH zoom kit lens
  • Panasonic Lumix G100 fiyatı ise 749 dolar olarak duyuruldu.

Öte yandan dün Reddit’te ortaya çıkan bilgilere bakılacak olursa bazı YouTube Müzik kullanıcılarının, Spotify’da kullanımda olan ekran kaydırma özelliğini almaya başladığı belirtildi. Henüz çoğu cihazda olmayan bu özelliğin önümüzdeki günlerde tüm YouTube Müzik kullanıcılarıyla paylaşılacağı düşünülüyor. Reddit’te ortaya çıkan özellik YouTube Müzik kullanıcıları arasında yaygınlaşıyor. Konuyla ilgili henüz Google’dan resmi bir açıklama gelmedi. Bilindiği gibi Google, daha önce de pek çok özelliği beta sürümüyle bazı kullanıcılara sunmuş, ancak olumlu tepkiler alamadığı için yayınlamamıştı. Bu özelliğin de alınacak geri dönüşlere göre şekillendirileceği düşünülüyor.

Bilindiği üzere ilk olarak 2015 tarihinde yayınlanan YouTube Music, Google Play Müzik kullanıcılarını da bünyesine katacağını belirtti. YouTube Music transfer aracıyla Google Play Müzik kullanıcılarının  YouTube Music’e artık sorunsuz geçebileceği duyuruldu.

Google müzik servisi Google Play Müzik’i bu yıl sonunda tamamen kapatacak. Google Play Müzik kullanıcıları ise YouTube Music’e transfer edilecek. Aktarılanlara göre işlem, albümleri, çalma listelerini ve bütün müzikleri kapsadığı gibi 20 dakikanın biraz üzerinde transfer yapılabiliyor. YouTube Music yıl içinde güncellemeler ve iyileştirmeler bakımından epey yol aldı. Uygulamaya yeni müzik keşfetme sekmeleri ekleyen YouTube, sonrasında şarkı sözü desteği ve yeni müzik çalma arayüzüyle kullanıcılarına çeşitli yenilik ve özellik imkanı sağladı. Bununla birlikte YouTube, yeni müzik çalma arayüzüyle sorunsuz bir şekilde ekranda şarkı sözlerinin görüntülenmesini ve müzik ile klip arasındaki geçişleri de tek ekranda yapma imkanı sunuyor. Bu özellikleri ile YouTube Music, Google Play Müzik kullanıcılarının büyük çoğunluğuna hitap etmeyi hedefliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı