Spor

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın’ın İsteğiyle İdman Kararı Alındı

Korona virüs salgını sebebiyle futbolda liglere ara verilen bu dönemde futbolcular çalışmalarını kendi evlerinden sürdürmekteler. Bu kapsamda hazırlanan bireysel programlar futbolculara ulaştırılıyor ve futbolcular da bu yönergeler uyarınca çalışmalarını sürdürüyorlardı. Diğer futbolcular gibi çalışmalarını evde sürdüren Beşiktaşlı futbolculardan sürpriz bir talep geldi.

Burak Yılmaz aracılığıyla yönetime iletilen talebe göre bazı futbolcular çalışmalarını Nevzat Demir Tesisleri’nde devam etmek istiyor. Beşiktaş yönetimi iletilen bu talep karşısında uzun süredir kapalı olan Nevzat Demir Tesisleri’ni teknik direktör Sergen Yalçın’ın onayıyla futbolcuları için açtı. Ancak tesislerde yapılan antrenmanlar eskisi gibi toplu şekilde olmayacak.

Bu talep sonrası futbolcular, teknik heyet ve yönetim arasında gerçekleşen müzakereler sonucu futbolcuların belirli şartlar altında tesislere gelebilmesinin kararı alındı. Alınan karara göre tesislerde idman yapmak isteyen futbolcuların isimleri önceden alınacak. Tesislere gitmek isteyen oyuncular küçük gruplara ayrılacak ve antrenman sırasında sosyal mesafenin korunmasına dikkat edilecek. Yine alınan önlemler kapsamında tesislerde çalışan kişi sayısı da minimum düzeye indirildi.

Tesislere İlk Gidecek Futbolcular Belli Oldu

Alınan karar sonrası tesise ilk gidecek futbolcular da belli oldu. Tesislere gidecek ilk grup şu isimlerden oluşuyor; Burak Yılmaz, Atiba, Adem Ljajic, Umut Nayir ve Domagoj Vida.

Sergen Yalçın’ın da yer alacağı antrenmanlarda oyuncular 4’erli iki grup şeklinde çalışacak. Bu gruplara az sayıda tesis personeli eşlik edecek. Memleketlerine dönen yabancı futbolcular ise teknik heyetin kendilerine gönderdiği program dahilinde antrenmanlarına bireysel olarak devam edecekler.

Önlemleri sıkı tutan Beşiktaş yönetimi, futbolculardan gelen antrenman sahasında çalışma isteği sonrası karar vermeden önce bir sağlık firmasından destek aldı. Bu kapsamda tesislerde yapılan denetlemeler sonucu tesislerin bulunduğu bölgenin en risksiz bölge olduğu anlaşıldı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı