Spor

Corona Virüsü Nedeniyle Euro 2020 Ertelendi

Euro 2020 de Coronavirüs’ten etkilendi. Virüs nedeniyle ertelenen Euro 2020 11 Haziran-11 Temmuz 2021 tarihleri arasından gerçekleştirilecek.

UEFA’nın yaptığı toplantının ardından Euro 2020’nin ertelenmesi kararlaştırıldı. Norveç Futbol Federasyonu resmi Twitter hesabından duyrulan karar ile Turnuva’nın, 11 Haziran – 11 Temmuz 2021 tarihlerinde oynanacağı da açıklanmış oldu.

Euro 2020 Ertelendi

55 ülkenin katılımıyla gerçekleşen UEFA toplantısının ardından Euro 2020’nin ertelendiği açıklandı. Euro 2020’nin ertelenmesi beklenen ve tahmin edilen bir karardı.

Euro’ya Katılacak Futbolcuların Sakatlanması Üzmüştü

Euro 2020 öncesi Yusuf Yazıcı, Merih Demiral, Cenk Tosun, Ozan Kabak, Ömer Toprak gibi yıldız futbolcuların çeşitli sakatlıklar yaşaması üzüntüye sebep olmuştu.

Euro 2020 Ertelendi

Ayrıca 2020  yazında Arjantin ve Kolombiya’da düzenlenmesi planlanan Copa America ‘nın da 2021’e ertelendiği açıklandı.

L’Equipe de Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin Coronavirüs nedeniyle askıya alındığını açıkladı.

Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılan kura ile Ay-yıldızlı takımımız İtalya,İsviçre,Galler ile A grubunda yer almıştı.

  • B grubu; Danimarka, Finlandiya, Belçika,Rusya
  • C grubu; Hollanda, Ukrayna,Avusturya, Play-Off  D Yolu
  • D gubu; İngiltere, Hırvatistan,Çekya, Play-Off C Yolu
  • E grubu; İspanya,İsveç, Polonya, Play-Off B Yolu
  • F grubu; Portekiz, Fransa, Almanya Play-Off A Yolu

Euro 2020 Tarihte İlk Kez 12 Ülkede Düzenlenecekti

Coronavirüs nedeniyle iptal olan Euro 2020 bünyesindeki karşılaşmalar İtalya, Azarbeycan, Rusya, Danimarka, Hollanda, Romanya, İngiltere,İskoçya, İspanya, İrlanda Cumhuriyeti, Münih ve Macaristan’da oynanacaktı.

Euro 2020 Ertelendi

Coronavirüs sebebiyle ülkemizde de eğlence mekanları kapanırken,konserler, tiyatro ve müzikal gösteriler, film galaları, bazı spor müsabakaları, müzelerin ziyareti bir süreliğine ertelendi. Düğün ve nişanların da ertelenmesi ile birlikte serbest dolaşıma kısıtlılık getirildi. Dünya da pek çok fuar, etkinlik ve konser iptal edildi.

İçişleri Bakanlığı Avm ve lokantalar hariç tüm mekanların kapanması kararın ardındanyasağı çiğneyip durdurma kararına uymayan işletmeler tek tek tespit edildi ve mekanlar kapatılarak ceza uygulandı. Mümkün olduğunca mecbur kalınmadıkça market gibi kalabalık ortamlarda da bulunulmaması gerektiği verilen tavsiyeler arasında. Bununla birlikte camilerde cemaatle kılınan namazların da bir süreliğine durdurulduğu belirtilmişti.Cenaze namazları da vakit namazlarına müteakip değil de artık vakit namazlarının öncesinde belirlenen bir zaman diliminde kılınacak.Bununla birlikte Umre’den gelen vatandaşların ziyaret edilmemesi hususunda da yetkililer uyarılarda bulunmuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı