Spor

Liglerin En Erken Açılacağı Vakit Belli Oldu!

Güncel olarak paylaşılan bilgide, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) tarafından yapılan açıklamalarda, “Takımlarımızın hazırlık süreci de göz önünde bulundurulduğunda liglerimiz en erken haziran ayı başında oynanabilecektir” şeklinde açıklama yapıldı. Açıklamalarda UEFA’nın görüşlerine de vurgu yapıldı.

Açıklamalarda, Türkiye Futbol Federasyonu olan (TFF), takımların hazırlık süreci de değerlendirildiğinde liglerin başlayabileceği en erken tarihin haziran ayında başlayabileceğini duyurduğu gibi, TFF’nin açıklamalarında, “UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı olarak görev yapan Andrea Agnelli ve Avrupa Ligler Birliği Başkanı olarak görev yapan Lars-Christer Olsson imzalı tüm paydaşlar ile birlikte paylaşılmış olan ortak mektuptalarınında gecikme ne kadar uzun sürerse sürsün sezonun tamamlanmasının da önemi ve önceliğinin altı çizilmişlerdir.” denildi.

“Elimizdeki Tüm çabamız ve gayretimiz sezonun sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağlamak için olacaktır”

Liglerin ertelenmiş olduğu tarihten bu güne kadar koronavirüsü ile ilgili oluşan şartların gözlemlenmeye devam ettiğini, gelişmelerin ise Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık bakanlığı Korona virüs Bilim Kurulu ve UEFA ile ortak kordine edilmiş değerlendirmelerin olduğu açıklamalar ise şu şekilde kaydedildi:

“Önceliğimiz daima sporcularımız olacak, futbola hizmet eden tüm bireylerimiz ve taraftarlarımızın sağlığı olmuştur. Bu sebeple en önemli olan çabamız ve gayretimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın da koordinasyonunda, Bilim Kurulu’muzun tavsiyeleri doğrultusunda insan hayatının da önceliğinden taviz verilmeden, UEFA ile de ortak hareket ederek liglerimizde 2019-2020 sezonun da sağlıklı bir şekilde tamamlanması için önem arz etmektedir. UEFA’nın 55 üye ülkelerin federasyonları ile birlikte 1 Nisan Çarşamba günü yeni bir yol olarak video konferansı yöntemiyle yaptığı toplantıdaki tavsiyeleri ve beklentileri de bu yöndedir. UEFA Başkanı olarak görevine devam eden Aleksander Ceferin, Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı olarak görevine devam eden Andrea Agnelli ve Avrupa Ligler Birliği Başkanı olarak görevine devam eden Lars-Christer Olsson imzalı olan ve dün gece tüm paydaşlar ile birlikte paylaşılan ortak mektuplarda ne kadar gecikme olursa olsun sezonun tamamlanması’nın önemi ve önceliğinin altı çizilmektedirler.”

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı