Spor

Rugani’deki Corona Virüsü Merih Demiral’a Bulaştı Mı?

Rugani’nin Corona virüsü taşıdığı açıklandıktan sonra Rugani ile yanyana bir fotoğrafı ortaya çıkan Merih Demiral, futbolseverleri endişelendirdi. Merih Demiral ile igili, İtalya Serie A devi Juventus’da endişelendiren bu gelişme ilgiyle takip ediliyor.

Merih Demiral’ın da futbolcusu olduğu İtalyan kulübünden korkutan bir açıklama geldi. Dünya genelinde büyük bir panik yaratan ve gün geçtikçe yayılan Corona virüsü hakkında yeni ve üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu bir çok isim için test sonuçları pozitif geliyor. Corona virüsünün testleri pozitif sonuçlanan, yani virüsü bünyesinde barındıran kişilerin etrafında ve bulundukları ortam içerisinde yayılma tehdidi dünya genelinde korku ile takip ediliyor.

Rugani Corona Virüsüne Yakalandı

Rugani ile ilgili, İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Juventus’un 25 yaşındaki İtalyan yıldızı futbolcunun hayranlarını üzen bir haber geldi. İtalyan yıldızı ile ilgili gözlenen şüphelerin ardından yapılan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) testinin sonucunun pozitif çıktığı, Juventus resmi hesabı ve resmi kaynaklar tarafından açıklandı.

Rugani'deki Corona Virüsü Merih Demiral'a Bulaştı Mı?

Yapılan açıklamada futbolcunun testlerinin pozitif çıktığı ancak yıldız ismin hastalık ile ilgili gözle görülen bir belirtisinin olmadığı belirtildi. Yaşanan gelişmenin belli bir süreçte ilerlemesi göz önünde bulundurularak kesin bir sağlık raporu bildirisi yapılmadı.

Futbol Kulüplerinde Corona Virüsü Paniği

Daniele Rugani bu açıklama ve test sonucu ile İtalya Serie A liginde Corona virüsüne yakalanan ilk futbolcu oldu. Juventus Kulübü’nün yaptığı açıklama içerisinde, Rugani ile temasa geçenlerin sayımının yapılması dahil olmak üzere yasaların gerektirdiği bütün izolasyon ve prosedürlerin gerçekleştirilmeye başlandığı belirtildi.

Juventus Kulübü’nde yaşanan bu gelişmenin ardından, İtalya Seria A devlerinden Inter Kulübü’nün de tedbir amaçlı kulübü karantinaya alarak incelemeler yapacağı iddia ediliyor. Bu iddiaları destekleyen en güçlü detay ise Inter Kulübü’nün kulüp tesislerine 2 gün önce özel olarak kontrol ve araştırma araçlarının gelmesi oldu. Kulüp tesislerinin kapısında aktif olarak bulunan araçların, test yapım sürecinde İtalya Futbol Federasyonu’nun gözetiminde yer alan heyetin kulüp binasına ve aktif araştırma yapılan tesis alanına girmediği iddia ediliyor.

Rugani’den sonra Merih Demiral İçin de Corona Virüsü Endişesi

Rugani haberinin ardından, Merih Demiral için de korkulmaya başlandı. Merih’in takım arkadaşı Rugani’nin testinin pozitif çıkmasıyla birlikte, Merih ile yakın zaman içerisinde takım soyunma odasında fotoğraflar çekilmiş olmaları ve temasın mümkün olma ihtimali milli yıldızımıza da hastalığın bulaşma ihtimalinin olduğu iddiasını güçlendiriyor.

Rugani'deki Corona Virüsü Merih Demiral'a Bulaştı Mı?

Juventus Kulübü’nden, Merih ya da takımdaki diğer futbolcular için herhangi bir açıklama gelmezken Merih de sosyal medya hesaplarından henüz bir açıklamada bulunmadı.

Birçok insanın Merih Demiral için endişelendiğini belirten paylaşımları sosyal medyada da devam ediyor. Twitter üzerinden trendlere Merih başlığıyla giren bu konuyla ilgili gelişmelere ulaştıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı