Spor

Tüm Ligler Ertelendi

Tüm Ligler Coronavirüs sebebiyle ertelendi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu FF, TBF ve TVF Başkanları ile yaptığı toplantıdan sonra yaptığı açıklamayla tüm liglerin ertelenmesine karar verildiğini açıkladı.

Toplantı sonrası Bakan Kasapoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı’nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir” dedi.

Tüm Ligler Ertelendi

Toplantıda Başka Neler Konuşuldu?

Bakan Kasapoğlu’nun federasyon başkanlarıyla yaptığı toplantıda erteleme kararı çıkması halinde somut bir takvimin yapılmadığını öğrendi. Bu sebeple zaman zaman tansiyonun yükseldiği bir toplantı olduğu belirtilirken Bakan Kasapoğlu’nun başkanlara bir takım sorular yönelttiği öğrenildi.

Liglerin iptalinden sonra yapılan alternatifli planlama takviminin nasıl olacağı, lige ara verilen süreçte futbolcular ne zaman antrenmanlara başlayacaklar, antrenmanlar hangi koşulda gerçekleşecek, antrenmanlar sırasında Coronavirüs’e karşı hangi tedbirler alınacak, sürecin daha da uzaması halinde planlama nasıl yapılacak, yurtdışına ailelerinin yanına gidip gelmek isteyen sporcular için alınan önlemler neler, Tokyo 2020 sürecine Sporcular nasıl hazırlanacak gibi konular toplantının gündemini oluşturdu.

Tüm Ligler Ertelendi

Toplantı sonrası Kasapoğlu; Coronavirüs ile mücadelenin devam ettiğini, gerekli tedbirlerin alındığını, Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı’nın uyarılarına harfiyen uyulması gerektiğini, ülkece el ele vererek bu süreci atlatabileceğimizi belirtti. Federasyon Başkanlarına da teşekkür etti.

TFF Başkanı Özdemir ise; “Ligleri erteliyoruz. Liglerin başlayacağı tarih, yapacağımız çalışmalar sonucunda belli olacaktır. Çalışma grubu oluşturup bundan sonraki yol haritasını belirleyeceğiz. Hedefimiz liglerimizin en kısa zamanda başlaması. Seyircili, taraftarlı olarak oynatmayı planlıyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Tüm Ligler Ertelendi

Coronavirüs Tüm Spor Müsabakalarını Etkiledi

Coronavirüs en çok spor müsabakalarını etkilemiş durumda. Kalabalık ortamlarda bulunmanın büyük risk taşıdığı şu süreçte tüm etkinlikler gibi tüm spor müsabakalarının iptali de beklenilen kararlar arasındaydı. Son olarak Euro 2020’nin ertelenmesinden sonra ülkemizde de tüm ligler ertelendi. Futbolcuların sağlıkları açısından alınan kararın zorunlu olduğu Başkanlar tarafından da vurgulanırken, bu süreç sonrası lig takviminin nasıl olacağı henüz bilinmiyor. Maçların seyircisiz olarak oynanması sürecinin de sağlıklı bir şekilde atlatılmasının ardından alınan bu karar beklenen bir karardı.

Bundan sonraki süreçte antrenmanların yapılıp yapılmayacağı, yapılması halinde ne gibi tedbirler alınacağı ve hangi kurallara dikkat edileceği, yabancı sporcuların yurtdışına ailelerin yanına gidip gidemeyeceği ise merak edilen konular arasında.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı