Teknoloji

13 inç MacBook Pro Modellerinde Yeni Sorun

Apple’ın çok sevilen MacBook modeli MacBook Pro modellerinin sorunları kullancıların canını sıkmaya devam ediyor. 2019 MacBook Pro 13 inç kullanıcıları MacBook’larının aniden kapanmasından şikayetçi. 

Apple’ın Temmuz ayında satışa sunduğu 2019 MacBook Pro 13 inç modelleri kronik klavye sorununun ardından batarya şişme sorunuyla kullanıcıların canını sıkmıştı. 2019 MacBook Pro kullanıcıları şimdi de yaşanan ani kapanma sorunu ile boğuşuyor. 

2019 model MacBook Pro 13 inçin iki Thunderbolt 3 bağlantısına sahip Toucbar’sız modellerinde yaşanan sorun kullanıcıların canını sıkıyor. Apple destek forumlarında belirtilen bilgiler göre MacBook’lar kendiliğinden kapanıyor. Sorunlarının çözülmesini isteyen kullanıcılar Apple destek forumlarına konu ile ilgili şikayetlerini dile getiriyor. 

MacBook Pro Modelleri Ani Kapanma Sorunu Yaşıyor

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Apple sorunun çözümü için ek bir destek sayfası yayınladı. Kullanıcıların sorun çözümü için şu adımları yapmaları gerekiyor. 

1- MacBook Pro’nuzun pili yüzde 90’dan azsa, 2. adıma geçin. Pili yüzde 90’dan fazla ise, bilgisayarınızı yüzde 90’ın altına düşene kadar kullanın, ardından 2. adıma geçin. 

2 – Mac’inizi güç adaptörüne bağlayın. 

3 – Tüm açık uygulamalardan çıkın. 

4 – Mac’inizi uyku moduna geçirmek için kapağını kapatın. 

5 – Mac’iniz en az 8 saat şarj olsun. 

6 – 8 saat sonra, macOS’un en son sürümüne güncelleyin.

Eğer ki yukarıda belirtilen adımlar gerçekleştiği takdirde MacBook Pro’nuz halen kampanya devam ediyorsa Apple ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı