Teknoloji

15 inç MacBook Pro Modelinin Fişini Çekti

Apple bugün 16 inç MacBook Pro modelini duyurmasının ardından 15 inç MacBook Pro modelinin fişini çekti. 

ABD’li teknoloji devi Apple bugün yeni MacBook Pro modelini tanıttı. Güçlü performansı, daha büyük ekranı ve yenilenmiş klavyesiyle dikkat çeken 16 inç MacBook Pro modelinin satışa sunulmasıyla birlikte 15 inç MacBook modelinin fişi çekilmiş oldu. 

Apple yetkilisine göre bir taşınabilir bilgisayarda kabul edilebilir en büyük ekran, üst seviye performans, en yüksek pil kapasitesi, en iyi dizüstü bilgisayar klavyesi, en iyi hoparlörler ve stüdyo seviyesi mikrofonlardan oluşan yeni 16 inç MacBook Pro modelinin satışa sunulmasının ardından MacBook Pro modeli seçenekleri arasında sadece 13 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro modelleri yer aldı. Güçlü özelliklere sahip yeni MacBook Pro modelinin fiyatı 15 inç MacBook Pro modelinin fiyatı olan 18 bin 299 TL’den başlıyor. Apple Türkiye yeni MacBook Pro modelinin Türkiye fiyatlarına zam yapmadan Macbook Pro 15 inç modelinin fiyatlarıyla satışa sunmuş oldu. 

MacBook Pro Özellikleri 

16 inç ekran büyüklüğüne sahip olan MacBook Pro, 9. nesil Intel Core i7 ve Core i9 işlemcisiyle birlikte geliyor. Grafik kartı tarafından AMD’nin Radeon Pro 5000M ekran kartını kullanan başlangıç seviye MacBook Pro modeli 16 GB RAM ile destekleniyor ve 512 GB dahili depolama alanı ile birlikte geliyor. Yeni MacBook Pro modelinde kullanıcıların sorun yaşadığı kelebek tipi klavye yapısı yerine yeni bir klavye yapısına geçiş yapan Apple ayıca yeni MacBook Pro modelinde daha büyük bir batarya kullanıyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı