Teknoloji

16 İnç MacBook Hoparlör Sorunu İle Can Sıkıyor

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı 16 inç büyüklüğünde yeni MacBook Pro modeli yüksek performansı ile dikkat çekiyor olsa da hoparlör sorunu ile can sıkıyor. 

Gelişmiş özelliklere sahip olan Apple’ın üst seviye yeni MacBook Pro bilgisayarı Apple’ın son yıllarda duyurduğu en iddialı MacBook modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Apple’ın “bugüne kadar yaptığımız en güçlü dizüstü bilgisayar” sloganıyla duyurduğu 16 inç MacBook Pro modeli pil kapasitesi, yeni klavye yapısı ve depolama teknolojilerinde yapılan iyileştirmelerle dikkat çekmişti. 

Yapılan tüm iyileştirmelere rağmen Apple’ın mükemmel bir MacBook Pro modeli ortaya koyamadığı görülüyor. 16 inç MacBook Pro kullanıcılarının Apple forumlarına yazdıklarına göre kullanırlar yeni MacBook Pro’nun hoparlörlerinden can sıkıcı bir “patlama” sesi duyuyor. Yaşanan bu sorun başta Apple destek forumları olmak üzere Reddit gibi ağlarda geniş yankı buldu. 

Yeni MacBook kullanıcıları bilgisayarlarından bir şarkı ya da video oynatırken hoparlörlerden “patlama” ya da “çatlama” sesi duyduklarını belirtiyor. Yaşanan bu sorun sistem sesleriyle daha belirgin bir hale geliyor. 

Kullancılar bu sorunu çözmek için geçici çözümler aramaya çoktan başladı. Apple yetkilileri sorunun farkında olduklarını belirtseler de sorunun çözümü ile ilgili bir çözüm sunmadılar. Yetkililere göre ayrıca yaşanan sorun donanım değil işletim sistemiyle alakalı olabilir. Sorunun yeni macOS sürümü ile birlikte çözülmesi beklenirken, Apple’ın bazı bileşenleri de değiştirebileceği düşünülüyor. 

16 inç MacBook Pro Teknik Detayları 

Apple’ın ülkemizde de satışa sunulan yeni MacBook Pro modeli 9. Nesil i7 ve 9. Nesil i9 işlemci seçeneklerine sahip. 16 GB RAM ile birlikte gelen yeni MacBook Pro modellerinin 4 GB GDDR6 bellekli AMD Radeon Pro 5300M ya da 4 GB GDDR6 bellekli AMD Radeon Pro 5500M ekran kartı bulunuyor. Depolama alanında 512 GB ya da 1 TB SSD seçeneklerinin bulunduğu yeni MacBook Pro modellerinin fiyatı 18.299 TL’den başlıyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı