Teknoloji

16 inç MacBook Pro Modeline Yakışmayan Özellikler

Apple’ın yeni MacBook Pro modeli güçlü özellikleriyle dikkat çekerken olmayan özellikleriyle de tepki çekiyor. İşte 16 inç MacBook Pro modeline yakışmayan o özellikler. 

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın en iyi dizüstü bilgisayar sloganı ise tanıttığı 16 inç MacBook Pro modelinin güçlü özellikleri kadar sunulmayan özellikleri de dikkat çekiyor. Günümüz dizüstü bilgisayarlarında kullanılan Wi-Fi 6 teknolojisinin 16 inç MacBook Pro modeli ile birlikte sunulmaması ve FaceTime kamerasının hala daha 720 piksel çözünürlük sunması bu güncellenmeyen özelliklerden sadece birkaçı. 

Apple’ın profesyonel kullanıcılar için en iyi dizüstü bilgisayar olarak lanse ettiği 16 inç MacBook Pro modeli ülkemizde de satışa sunuldu. Yeni MacBook Pro modelinin bazı özellikleri üst seviye kullanıcılar tatmin etse de bazı özellikleri kullanıcılarda tam bir hayal kırıklığı yaşattı. 

iPhone 11 modeli ile birlikte Wi-Fi 6 ( 802.11ax) desteği sunmaya başlamıştı. Apple’ın bu hamlesinin ardından yeni ürünlerinin Wi-Fi 6 desteği ile birlikte gelmesi beklenirken Apple 16 inç MacBook Pro modelinde bu yükseltmeyi yapmadı. 

FaceTime Kamera 720 Piksel Çözünürlük Sunuyor!

Wi-Fi 5 yani 802.11ac yongasının kullanan MacBook Pro modelinin en büyük eksikliklerinden birisi yıllardır değişmeyen 720 piksel çözünürlük sunan FaceTime kamerası. Apple’ın yeni iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modellerinin ön kamerası 4K kalitesinde video kaydı yaparken 16 inç MacBook Pro modelinin ön kamerasının 720 piksel çözünürlük sunması üzücü. Apple’ın yeni yükseltmeleri önümüzdeki yıllarda satışa sunulacak MacBook Pro modellerinde sunması bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı