Teknoloji

16 inç MacBook Pro’nun Klavyesinin Önemli Yeniliği

Apple’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu 16 inç yeni MacBook modeli profesyonel kullanıcılar için üst seviye bir performans sunuyordu. Yeni MacBook Pro modelinin klavyesinin önemli yeniliği ortaya çıktı. 

Teknoloji devi Apple geçtiğimiz haftalarda yeni MacBook Pro modelinin tanıtımını gerçekleştirmişti. 16 inç ekran büyüklüğüne sahip yeni MacBook Pro modeli pek çok MacBook Pro kullanıcısının şikayetçi olduğu klavyenin aksine yeni bir klavye ile birlikte geliyordu. 

Apple her ne kadar 16 inç yeni MacBook Pro modelinin klavyesinin yeniden tasarlandığını iddia etse de iFixit ekibinin incelemesine göre yeni MacBook modelinin klavyesi tam olarak yeni bir klavye değil. 16 inç MacBook Pro modelinin klavyesinde Apple’ın 2015 yılında duyurusunu yaptığı ve iMac modellerinde de kullanılan Magic Keyboard isimli, klavyesinin içerisinde yer alan klavye anahtar sistemi yer alıyor. Apple’ın yeni olarak lanse ettiği MacBook Pro 16 inç klavye sistemi aslında yeni değil ancak düzgün ve oturmuş bir klavye sisteminin yeniden yorumlanmış hali olarak karşımıza çıkıyor. 

Apple açıklamasında 16 inç MacBook Pro modelinin içerisinde bulunan yeni Magic Keyboard’ın 1 mm hareket mesafesine sahip geliştirilmiş makas tipki mekanizme ile birlikte hassas, rahat ve sessiz bir yazma deneyimi sunduğunu açıklamıştı. Yeni MacBook Pro modelinin bu klavyesi yeni olmasa da pek çok kişiye göre bu klavye büyük önem taşıyor. Zira bir önceki MacBook klavyeleri çok daha ince ve pek çok kişiye göre rahat deneyim sunmayıp tozdan ve kirden hemen etkileniyor. Apple, MacBook kullanıcılarının yaşadığı bu sorunun ardından bir değişim programı başlatmış ve tuşların sıkışması sorununu yaşayan kullanıcılar için ikinci nesil bir klavye sistemi geliştirmişti. Bu yeni sistemde Apple klavyeye tuşların içerisinde tozlara ve kire karşı bir katman eklemişti. 

16 inç MacBook Pro Türkiye Fiyatı 

Apple’ın yeni nesil MacBook Pro modeli ülkemizde de satışa sunuldu. 6 çekirdekli 9. Nesil Intel Core i7 işlemciye sahip olan ve 16 GB RAM, 4 GB AMD Radeon PRo 5300M grafik işlem birimi ve 512 GB dahili depolama alanına sahip MacBook Pro modeli 18.299 TL’den satışa sunuldu. 16 inç MacBook Pro modelinin bir diğer sürümü ise 8 çekirdekli 9. Nesil Core i9 işlemci 16 GB RAM, 4 GB AMD Radeon Pro 5500M grafik işlem birimi ve 1 TB SSD ile birlikte geliyor. Bu MacBook Pro modelinin Türkiye fiyatı ise 21.499 TL civarında. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı