Teknoloji

2013-2014 MacBook Air ve MacBook Pro ‘Eski Ürünler’ Listesine Ekleniyor

Apple üretimi durdurulan ürünlerin servis desteğini çekiyor ve servis desteği durdurulan ürünler ‘Klasik ve Eski Ürünler’ listesinde yer alıyor. Son olarak bu ayın sonuna doğru 2013-2014 MacBook Air ve MacBook Pro modelleri de ‘Klasik ve Eski Ürünler’ listesinde yer alacak.

Ürünleri ve servis hizmetiyle tüm dünyada oldukça dikkat çeken ve kullanıcıların en çok tercih ettiği markalardan olan Apple ‘Klasik ve Eski Ürünler’ listesi ile de dikkat çekiyor.

MacRumors tarafından edinilen bilgilere göre 2013 ve 2014 yıllarının gözde ürünleri MacBook Air ve MacBook Pro da ‘Klasik ve Eski Ürünler’ eklenecek.

2013-2014 MacBook Air ve MacBook Pro 'Eski Ürünler' Listesine Ekleniyor

Apple ‘Klasik ve Eski Ürünler’ Listesine Eklenecek MacBook Modelleri

MacBook Air ve MacBook Pro 30 Nisan 2020 tarihi itibariyle listede yerini alacak. Listedeki diğer ürünler ise ;

  • MacBook Air (11 inç / 2013 )
  • MacBook Air (13 inç / 2013 )
  • MacBook Air (11 inç / 2014 )
  • MacBook Air (13 inç / 2014 )
  • MacBook Pro (13 inç / 2014 )
2013-2014 MacBook Air ve MacBook Pro 'Eski Ürünler' Listesine Ekleniyor

Apple bu listeye eklenen ürünlere ‘mümkün olan durumlarda’ servis hizmeti vereceğini belirtiyor. Peki ‘mümkün olan durumlarda’ ibaresi hangi durumları kapsıyor? Söz konusu durum ürünün yedek parçalarının serviste bulunuyor olması. Yedek parça bulunuyor ise listedeki ürünler tamir edilebiliyor.

2013-2014 MacBook Air ve MacBook Pro 'Eski Ürünler' Listesine Ekleniyor

Apple, bazı ülkelerde listedeki ürünler için takas teklifi sunuyor ancak ülkemizde böyle takas teklifi henüz bulunmuyor.Bu sebeple bu ürünlerden birine sahip olunması durumunda bundan sonraki süreçte cihazlara iyi bakılması gerekir. Listedeki ürünlere yenilerinin de ekleneceği ve gelecek yıl bu aylarda 2015 model 13 inç MacBook Pro’nun da listeye ekleneceği tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz süreçte tüm dünyayı ve şirketleri olduğu gibi koronavirüs Apple’da olumsuz etkilemişti. Çin’de uzaktan eğitim gören öğrencilerin ve evden çalışanların yoğun talebi üzerine iPad satışları rekor seviyede artsa da Apple bazı fabrikalarını kapatma kararı almıştı. Sonrasında üretimi verdiği arayı sonlandıran Apple her ne kadar bu durumda da teknoloji devi olma unvanını kimseye kaptırmasa da üretim planlarında aksamalar yaşanmıştı. Üretim planındaki bazı aksamalar ve değişikliklerin ise yıl sonuna kadar süreceği düşünülüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı