Teknoloji

2019 Hyundai Kona Hibrit Özellikleri ve Fiyatı

2019 Hyundai Kona Hibrit Özellikleri ve Fiyatı

Hyundai meraklılarının uzun bir zamandır beklediği Kona hibrit modelinin tanıtım lansmanı yapıldı. Daha önce elektrikli modelinin satışa çıkartan Hyundai, listesine hibritli modelini de eklemiş oldu.

2019 Hyundai Kona hibrit modeli, tasarım olarak sınıfının diğer otomobillerinden daha farklı değil. Ancak araç en büyük farkını yakıt tüketiminde gösteriyor. 100 km’de 3.9 litre gibi oldukça ekonomik bir yakıt sarfiyatına sahip olması, en büyük özelliklerinden biri olarak görülüyor.

2019 Hyundai Kona Hibrit Özellikleri

100 KM’ye 11,2 Saniyede Çıkıyor

Aracın diğer özelliklerine gelecek olursak, Kona hibrit modelinde standart 16 inçlik jantlar kullanılmış. Fakat isteğinize bağlı olarak 18 inçlik jantta kullanabilirsiniz. 1.6 litrelik 4 silindirli benzinli motor bulunuyor. Buna ek olarak ayrıca bir adette elektrikli motor bulunuyor. 100 km hıza 11,2 saniyede çıkan araç, 140 HP’lik güce kadar çıkabiliyor.

Hyundai Kona hibrit modellinde Android Auto ve Apple CarPlay ile desteklenmiş. Araç içerisinde 7 inç büyüklüğünde multimedya ekranı yer alıyor. Ayrıca ısıtmalı direksiyon, ekstra airbag, kablosuz şarj, deri koltuk gibi birçok Premium özellikte bulunuyor.

2019 Hyundai Kona hibrit modelinin Ağustos 2019’dan sonra Avrupa’da satışa çıkması bekleniyor. Aracın fiyatı ile ilgili olarak henüz bir açıklama yapılmadı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı