Teknoloji

2019 İçin En İyi 3 Ücretsiz Windows Antivirüs Yazılımı

Windows cihazınız, düşündüğünüz kadar korumalı değil. Bununla birlikte, cihazınızın korunması için mutlaka ödeme yapmanız gerekmez. Windows için en iyi 3 ücretsiz antivirüsümüzün, cihazınızı ücretsiz Windows Defender ile elde edeceğinizden daha fazla koruyacağı garanti edilir.

Ancak, ücretsiz diye bir şey yoktur ve her zaman bir şekilde veya başka bir şekilde ödeme yapmanız gerekecektir. Windows için ücretsiz antivirüs programlarıyla, reklamlara, casus yazılımlara, kötü amaçlı yazılımlara ve istenmeyen önemsizlere yardımcı olabilirsiniz.

İncelenen 30 ücretsiz virüsten koruma aracının çoğu, kötü amaçlı yazılımlara karşı etkili bir şekilde korunmayı başarırken, Panda Free Antivirus’ün test ettiğimiz tüm ücretsiz ürünleri en iyi şekilde etkileyen kötü amaçlı yazılım tespitine sahip olduğunu tespit ettik. Ayrıca sistemimizin performansı üzerinde çok az etkisi oldu.

en iyi ücretsiz antivirüs programı 2019

Panda Free Antivirus

Uzun süredir devam eden Panda Free Antivirus, bir PC veya mobil cihaz kullanıyor olsanız da, ev cihazlarının ücretsiz antivirüs koruması için sağlam bir seçimdir. Kullanıcı dostu arayüzü ile tanınan Panda, neredeyse yalnızca virüs tespitine odaklanan, neredeyse hiçbir ekstra sunmuyor. Bu ücretsiz antivirüs bir VPN ile birlikte geliyor dedi. Buradaki sorun, günde 150 MB veri ödeneğinin olmasıdır.

Tarama çalıştırmaya gelince, tam, kritik, özel veya zamanlanmış arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, seçilen klasörleri, dosyaları ve dosya uzantılarını hariç tutabilirsiniz. Ayrıca virüsün kaldırılmasını isteyip istemediğinizi de doğrulayabilirsiniz.

TotalAV Free Antivirus

TotalAV, Windows, Mac, Android ve iOS desteği olan ücretsiz bir virüsten koruma programıdır. Piyasadaki nispeten yeni bir oyuncu olan TotalAV, bağımsız laboratuar testlerinin çoğunda programı henüz değerlendirmediği için performans verilerinden yoksundur.

Ancak deneyimlerimizde taramalar (hızlı ve tam sistem) hem hızlı hem de güvenilirdir. Ayrıca, yazılım algılanan tehditleri karantinaya alma seçeneği sunar.

Bitdefender Antivirus Free Edition

Minimal tasarımı sayesinde, Bitdefender Antivirus Free Edition’da gezinmek inanılmaz derecede kolaydır. Gelişmiş özelliklere veya etkileyici eklentilere sahip değildir, ancak kullanımı tam da bu kadar basit.

Bitdefender Free sizi virüslere, casus yazılımlara ve diğer tehditlere karşı korur. Tam bir sistem taraması çalıştırabilirsiniz. Ancak, virüslü olup olmadıklarını görmek için belirli dosyaları doğrudan programın içine sürükleyip bırakabilirsiniz. Tersine, sistemin taramasını istemediğiniz belirli dosyalar, klasörler veya URL’ler varsa, bunları kolayca hariç tutabilirsiniz. Bir web geliştiricisiyseniz, bu özellik size bir zaman kazandırabilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı