Teknoloji

2020 BMW 1 Serisi, M135i Hot Hatch İle Resmen Açıklandı

Sıfırdan geliştirilen üçüncü nesil BMW 1 Serisi, bir zamanlar geleneksel arkadan çekişli düzenden bir FWD düzeneğine geçilmesinin bir sonucu olarak selefine kıyasla büyük bir kalkış temsil eder.

Motorun gücünü ön tekerleklere gönderen ilk model olmaktan uzak, diğer ilgili örnekler ise 2 Serisi minivanlar, bazı pazarlarda mevcut olan 1 Serisi Sedan ve en son X1’dir.

BMW 1 Serisi Yeni Özellikler

Platform sadece çok farklı değil, aynı zamanda otomobilin tasarımı içte ve dışta epeyce değişikliklerden geçti. BMW’nin diğer yeni modellerinde olduğu gibi, yeni 1 Serisi de önceki nesildeki gibi ayrılmak yerine ortada buluşan iki böbreğin bulunduğu genişletilmiş bir ön ızgara taşıyor.

BMW 1 Serisi

BMW 1 Serisi Ölçüleri

Otomotiv endüstrisinin her yeni nesilde otomobilleri büyütme eğiliminin aksine, yeni 1er aslında 4319 mm’de (170 inç) 5 milimetre (0.2 inç) daha kısa. Genişlik 34 milimetre (1.33 inç) arttı ve şimdi 1799 mm (70.8 inç) ölçüldü ve yükseklik 13 mm (0.5 inç) artarak 1434 mm (56.4 inç) oldu. Dingil mesafesi söz konusu olduğunda, 20 mm (0.8 inç) ila 2670 mm (105.1 inç) kısaltılmıştır.

Yeniden şekillendirilmiş farlar öncekinden daha zarif ve kompakt hatchback’i yeni BMW ürünlerine hizalayan 1 Serisi ile yeni bir görünüm kazandırıyor. Ek bir ücret karşılığında, bunlar, aralığın üst seviye değişkenlerinde uyarlamalı bir tam LED konfigürasyonunda sipariş edilebilir. Döşeme bağlı olarak, ön tamponun çeşitli tasarımları vardır; en sportif olanı M340i ve Z4’e benzer farklı ızgara desenleri sayesinde görsel olarak ayırt edilebilen M135i xDrive serisine de ayrılmıştır.

Yan profil, hafifçe güncellenen bir Hofmeister kıvrımını ve şimdi kapı kollarının altına yerleştirilmiş bir üst karakter çizgisini ortaya koymaktadır. Önceki 1 Serinin düz kayış çizgisi, daha dinamik bir siluet elde etmek için önden arka kapılara geçerken yavaş yavaş yukarı doğru hareket ediyor. Sera, Hofmeister kıvrım alanındaki C sütunlarında daha belirgin olan nispeten kalın bir krom çerçeveyle çevrilidir. Model için bir ilk olan, 16 ila 19 inç arasında değişen çeşitli alaşım jantlar mevcut olacak. Ayrıca 1 Serisi’nde çıkışını yapmak, kabinin içinde havadar bir his vermek için daha fazla ışık sağlayan isteğe bağlı geniş panoramik cam bir tavandır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı