Teknoloji

4.5G Abone Sayısı Rekor Kırıyor!

Türkiye’de son dönemlerde giderek artan 4,5 G kullanımı son derece dikkat çekiyor. Bunun üzerine ULAK Haberleşme AŞ Genel Müdürü Metin Balcı konu hakkında bir açıklamada bulundu. Sektörde bulunan çalışmalara ve abone sayısına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Günümüzde ilk milli ve yerli baz istasyonu olarak bilinen ULAK 71 farklı ilde yüzlerce noktada servis sağlayıcı hizmetini sürdürmeye devam ediyor. Günümüzde 5G teknolojisi için de bazı çalışmalar firma tarafından aktif olarak devam ediyor. Bu noktada Metin Balcı açıklamalarda bulundu. ‘Teknolojik çalışmalara bundan sonraki dönemde de ağırlık vermeye devam edeceğiz. 4G teknolojisiyle Türkiye çok geç tanıştı ancak bu süreçte kısa sürede diğer ülkelerle arada oluşan açığı kapatmayı başardı’ dedi.  

Abone Sayısı Artmaya Devam Ediyor

4.5 G

4.5 G teknolojisinin Türkiye’de hizmete girmesinin hemen ardından sadece bir günde 4.5 milyon abonenin hizmeti kullanmaya başladığının altı çizildi. Bu hızlı geçiş sürecinin şimdiye kadar yapılan değerlendirmelerde bir ilk olduğu da özellikle vurgulandı. Geçtiğimiz yıl ülkemize gelen 4.5 G teknolojisi aktif olarak abone kazanmaya devam ediyor. Sadece bir yıllık süreç içerisinde mobil üzerinden abone sayısının 51.7 milyona kadar ulaştığı belirlendi.

Yerli ve milli bir firma olarak hizmet vermeye devam eden ULAK’ın bu süreç içerisinde yaygınlaşma sürecinin de devam etmesi bekleniyor. Ülkemize geçtiğimiz yıl gelen 4.5 G teknolojisinin çok büyük mücadeleler verdiği ve ardından aktif olarak hizmet vermeye başladığı ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı