Teknoloji

4 Kamerası Bulunan iPhone Modellerinin Çalışmaları Basına Sızdırıldı!

Apple’ın hazırlamış olduğu 4 kameralı iPhone modeli üzerinde yaptığı çalışmaların çizimleri basına sızdırıldı. Böylelikle yeni nesil olan iPhone modelleri için Apple’ın nasıl bir planlama yaptığı konusunda da önemli bilgilere ulaşmak mümkün hale geldi. Her ne olura olsun henüz oldukça erken olsa bile sızdırılan çizimlerin, en azından yapılan çalışmaları gündeme getirmiş oldu.

2021 yılı içerisinde 4 kameralı sunulacak olan iPhone modeli gündeme gelebilir

Öncelikle belirtmemizde fayda var ki söz konusu bu sızıntılar 2020 iPhone 12 için geçerli değil, 2021 yılında tanıtılması beklenmekte olan ve ismi bu aralar iPhone 13 olarak söylenen model için geçerli durumda oluyor. Bu bilgilere göre Apple, iPhone 13 modelinde 4’ü kamera olması ile 5 sensörlü olarak bir arka kamera seti üzerinde de çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Bu kamera sensörlerinin daha çok 64 megapiksel çözünürlüğünde geniş açı ile, 40 megapiksel çözünürlüğünde 3x ya da 5x optik zoom özelliği ile, 64 megapiksel video için özelleştirilmiş anamorfik özelliği ile ve 40 megapiksel .25x tersine zoom olacağı iddia edilmektedir. 4 kamera sensörü ile birlikte özellikle LiDAR sensörün de arka kamera setine dahil edileceği ifade edildi.

Bu yıl iPhone 12 modeli ile Apple, üç sensörlü kamera seti kullanmaya devam edecek gibi görünüyor. Megapiksel konusunda ise daha fazla artış yapılması bekleniyor. iPad Pro’da kullanılmaya başlandıktan sonra özellikle LiDAR tarayıcı özelliği de yine yeni iPhone’un beklentileri arasında yerini aldı. Eğer iPhone 12’nin kamera özellikleri beklendiği gibi olur ise, 2021 yılındaki iPhone modelinin kamerasında bir adım daha ileri gidilmesi mümkün gibi görünmekte.

Elbette özellikle şu an için 2021 yılında duyurulacak iPhone modelleri hakkında konuşmak için oldukça erken gibi görünüyor. Bu ve buna benzer gelecek olan yeni sızıntıların ortak noktaları ise, yeni modelin nasıl olacağı konusunda daha net çıkarım yapılmasına sebep olacağı tahmin ediliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı