Teknoloji

5G İle Multilink Teknolojisi Geliyor!

Akıllı telefon sektöründe ve genellikle operatörler konusundaki çalışmalarda öncelikler her zaman kendine has bir öneme sahip oluyor.

Bu konuda hizmet veren markalar, 5G ile ilgili çalışmalarını yürütüyor ve yatırımlarına tüm hızı ile devam ediyor. Bu kez radarımızda Redmi K30 cihazı yer alıyor ve bu cihaz 5G ile karşımıza çıkıyor! Peki ama ne var bu 5G içerisinde? Gelin göz atalım.

Üç kanallı Multilink özelliğine sahip olacağı iddia edilen yeni cihaz Redmi K30, uygun fiyat olarak satışa çıkan bir cihaz. Sıradan akıllı cihazlarda bulunan Wifi sadece 2,4 GHZ ya da 5 Ghz Wi fi ağlarına bağlanıyor. Bu da aktarım hızına göre değişiklik gösterebiliyor yer yer.

5G Multilink ne demek?

Multilink, güncel wifi teknolojisinden ziyade 3 kanallı bir wifi ağı yaratıyor. Bu sayede hızda da aktif bir artış oluyor çünkü mevcut hattı çok daha kapsamlı olarak kullanıyor bu teknoloji.

Bağlantı hızınızda neredeyse iki katlı bir artış sağlanıyor. 5G bağlantınızı açarak da hızınızı artırabiliyorsunuz aynı zamanda. 5G gibi teknolojiler genel olarak hız üzerine kurulduğu için, insanların isteklerine de aynı şekilde cevaplar veriyor.

Redmi K30 olarak karşımıza çıkan pek çok teknoloji ve yenilik ile birlikte marka kendine dair ilgiyi topluyor. Fiyat ve diğer özellikleri henüz belli olmayan Redmi K30 cihazı için özellikle 5G teknolojisi dikkatleri üzerine çekiyor diyebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı