Teknoloji

ABD Hazine Bakanlığı: “Trump ile Huawei Anlaşabilir”

ABD Hazine Bakanlığı: “Trump ile Huawei Anlaşabilir”

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, son dönemlerde Amerika ile Huawei arasında yaşanan ticari savaşı değerlendirdi. Mnuchin, Donald Trump’ın mevcut tutumunda değişiklikler olabileceğini belirterek her iki tarafında bu sorunun üstesinden geleceğini ifade etti. Hazine Bakanı tarafından yapılan bu açıklama gerçekleştiği takdirde Huawei üzerindeki ciddi ambargo bir nebze de olsa hafiflemiş olacak.

Trump ile Huawei barışabilir

Son bir senedir ABD ile Çin arasında çok ciddi ticaret savaşları yaşandığını söyleyen Mnuchin, söz konusu bu ticaret savaşının son bulacağına gönülden inandığını ifade etti. Mnuchin yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: “Huawei tarafından Başkan Trump’a garanti verilirse bu problemin ortadan kalkacağına inanıyorum. Çünkü Trump, ulusal güvenliği tehlikeye atacak tüm kararların karşısında olacak. Bu yüzden Çin’in bu konuda Trump’a garanti vermesi gerekecek. Aksi halde bu tür yaptırımların her geçen gün daha da ağırlaşacağını görmek pek uzak değil.” ifadelerini kullandı.

Her iki ülkenin önümüzdeki süreçte barışabileceği ve diyalog kurabileceği tek yer Japonya olacak. G20 zirvesine günler kala iki ülkenin birbirlerine nasıl tavizler vereceği ve neler isteyeceği ise merak konusu olmuş durumda.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı