Teknoloji

ABD’de 6 Haftalık Bebeği Korona Virüsü Öldürdü!

ABD’nin Connecticut eyaletinde, bir bebeğin korona virüsü sebebiyle hayatını kaybettiği duyuruldu. Bu duyuru sonrası Connecticut eyaleti Valisi Lamont, “Bu kesinlikle yürek parçalayıcı” şeklinde ifadelere yer verdi.

Lamont, kendi Twitter hesabında yapmış olduğu paylaşımda hasta bebeğin geçen hafta sonu hastaneye getirildiği ve yapılan tüm müdahalelere rağmen yanıt vermediğini belirtti.

Bebeğe dün gece yarısı yapılan Covid-19 testinin pozitif çıktığına değinen Lamont, “Bu kesinlikle yürek parçalayıcı. Bunun, Covid-19 koplikasyonları sebebiyle kaybedilen en genç hayatlardan biri olduğunu sanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ise, corona virüsü (Covid-19) salgınına ilişkin alınan önlemlere uyulması halinde, haziran ayına kadar virüsü arkalarında bırakabileceklerini söyledi.

ABD halkı, Washington yönetiminin önlemlerinden memnun olduğunu belirten Pence, “Çin’deki salgın, tüm dünyanın virüsü öğrendiği aralık ayından çok önce olan bir gerçekti. “Çin, daha açık sözlü olsaydı; biz de daha iyi işler çıkarabilirdik.” diye konuştu.

ABD’de yaşanan bu trajedik olayın sadece Türkiye de değil, tüm Dünyada yankı bulduğu değerlendirilmektedir.

Örnek vermek gerekirse;

Afrika’nın Kuzey batısında bulunan Fas Ülkesinde annesinden Covid-19 virüsü kaptığı değerlendirilen bir bebek henüz 18 aylık iken hayata gözlerini yumdu.

Dünyanın her bir yanında kötü haberler gelmeye devam etmektedir. Bu olayların önüne geçmek mümkün olduğunu, ancak yeterli hassasiyet göstermeyen kesim’in sürecü hızlandırdığı düşünülmektedir. Özellikle 65 yaş üstü insanların evinden ekmek almaya dahi gitmemesi gerektiği vurgulanmaktadır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı