Teknoloji

ABD’nin Siber Saldırıları Sürüyor

ABD’nin Siber Saldırıları Sürüyor

ABD, Çin dışında İran ile de çok ciddi problemler yaşıyor. İran’a karşı ağır ekonomik yaptırım uygulayan ABD, bu ambargosunu ise her geçen gün arttırıyor. Uyguladığı ekonomik ambargonun yanı sıra İran ile başka ülkelerinde ticaret yapmasını yasakladı. Tüm bu ekonomik yaptırımların dışında ABD aynı zamanda siber saldırılarla da İran’ı yıpratıyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde İran, ABD’ye ait insansız hava aracını vurduğunu açıklamıştı. O günden itibaren ABD intikam için siber saldırıların boyutunu arttırdı.

ABD ile İran arasındaki gerilim büyüyor

İlk olarak İran’a askeri müdahalenin yapılması gerektiğini savunan Trump, onay almasına karşın bu seçeneği şimdilik rafa kaldırdı. Diyalog ile sorunları aşabileceğini düşünen Trump, İran ile anlaşmak istediğini vurguladı. Donald Trump sosyal medya hesabı üzerinden birçok açıklama yayınlayarak askeri müdahalenin şimdilik gerçekleşmeyeceğini açıkladı.

Trump’ın almış olduğu bu karardan sonra siber saldırıların boyutu da artmış durumda. ABD’nin siber ağ uzmanları tarafından yapılan bu saldırılar, Trump’ın bilgisi dahilinde gerçekleşiyor. Önümüzdeki günlerde İran’ın bu müdahaleye karşı vereceği cevap merak ediliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı