Teknoloji

Adobe Bazı Uygulamaları İçin Reklam Sistemine Geçecek

Dünyanın en önemli grafik ve medya yazılım şirketi olarak ifade edilen Adobe aslında ABD merkezli bir şirket olarak ifade ediliyor. Son dönemlerde yeni bir reklam uygulaması üzerinde çalışmaya başladı. Android üzerinde ‘birlikte Aç’ ve ‘Paylaş’ gibi seçeneklerin olduğu bir reklam servisi üzerinde çalışmaya başladığı belirlendi. Bu kullanıcıların bazı dosyaları açmaları halinde bazı reklamlarla karşılaşmaları anlamına geliyor.

Reklamların içeriği de merak edildi. Bu hesaplama dahilinde en son Microsoft tarafından geçen yıl test edilen reklamlarla aynı olması bekleniyor Kullanıcılar tarafından uygulamanın herhangi bir geliştirici tarafından yüklemeleri halinde aynı geliştiricinin diğer reklamlarını da görmeleri sonucunda ortaya çıkmış olacak.

Microsoft Üzerinde de Aynı Sistem Yer Alıyor

Microsoft üzerinde de aynı reklamların uygulandığı biliniyor. Bunun üzerine kullanıcılar PowerPoint için bir fotoğraf paylaşmak istedikleri zaman OneDrive’ı indirmek için servis ediliyor. Bu ise Telefonunuz uygulamasını yüklemiş olan kullanıcılar için gündeme geliyor.

Şirketler bu süreçte kendi uygulamalarının reklamlarını yapmak istemelerine rağmen aslında detaylı bakıldığı zaman kullanıcılar açısından oldukça itici bir durum olarak ifade edilebiliyor. Bu durumun kullanıma geçmesinin ardından kullanıcılar tarafından nasıl bir tepki alacağı merak konusu oldu. Kullanıcıların geri bildirimleri sürecin akıbeti için oldukça önemli olacak. Bunun üzerine bildirimler sebebiyle süreç sonlandırılabileceği gibi olumlu bildirimler sonrasında genişleyebileceği de ifade ediliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı