Teknoloji

Adobe Photoshop İle Neler Yapabilirsiniz?

Photoshop, benzer programlar arasında en güçlü uygulamalardan biridir. Fotoğraflarla çalışmak söz konusu olduğunda yapamayacağı neredeyse hiçbir şey yok. “Photoshop” adı bile resim düzenleme için bir kelimedir.

Bununla birlikte, 25 yıldan daha uzun bir süre önce piyasaya sürüldüğünden, Photoshop’un daha da fazlasını yapmasını sağlayan birçok yeni özellik aldı. Adobe, Creative Cloud’u örtüşen uygulamalar paketine dönüştürdü. Illustrator gibi programlardan gelen araçların bazıları Photoshop’a ya da tam tersine yoluna girmiştir. Photoshop artık fotoğrafları düzenlemekten çok daha fazlasını yapabilir.

photoshopta öğrenilmesi gerekenler

Fotoğrafları Düzenleme

Fotoğrafları Düzenlemek, Photoshop’un orijinal kullanımıdır – sonuçta adındadır. Çeyrek asırlık bir rekabetin ardından bile, Photoshop en güçlü resim editörü. Görüntüdeki herhangi bir pikseli istediğiniz şekilde hemen hemen değiştirebilirsiniz.

  • Sadece renkleri geliştirmek, biraz kontrast eklemek veya görüntüyü kırpmak istiyorsanız, yapabilirsiniz.
  • Tam bir dergi tarzı rötuş yapmak istiyorsanız, yapabilirsiniz.
  • Büyükannenizin düğününden eski bir fotoğraf çekmek istiyorsanız, dün basılmış gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Temel olarak, bir görüntüyü düzenlemenin akla gelebilecek herhangi bir yolu varsa, bunu Photoshop ile yapabilirsiniz. Her gün onbinlerce insan tarafından kullanılıyor. Dışarıda bazı rakipler olabilir ama yine de endüstri standardı ve hiçbir özellik onu gerçekten yenemez. Photoshop, her şeyden önce, her zaman bir resim editörü olacak.

Dijital Boyama

Çoğu resim, çizgi film, kitap kapağı ve çevrimiçi olarak gördüğünüz diğer sanat bir boya fırçası, boya ve tuval ile yaratılmaz. Öyle görünmeyebilir ama çoğu şimdi bir bilgisayar kullanarak “boyanıyor”. Photoshop, bunu yapmak için en popüler uygulamalardan biridir.

Dijital boyama, eski okulu, el ele fırça, bere kafa resmini taklit etmek için teknolojiyi kullanır. Bir Waccom grafik tableti ile fare veya dokunmatik ekranı kullanmak zorunda kalmadan çizim yapabilir veya boyayabilirsiniz. Bu, iş için çok daha doğal bir araçla çalışabileceğiniz anlamına gelir. Boyadığınızda, akriliklerin veya yağların yapmasını beklediğiniz gibi, yeni renkler oluşturmak için farklı renkler birleştirilir. Photoshop’ta kalırken her şeyin etkilerini keçeli kalemden sprey boya kabına kadar alabilirsiniz. Birçok sanatçının bunu daha fazla analog araç üzerinde kullanmasının bir nedeni var.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı