Teknoloji

Adobe Uygulamaları 2 Ay Boyunca Ücretsiz Olacak!

Tüm dünyada koronavirüs ile ilgili pek çok kararlar alınıyor. Birçok firma da kullanıcılarını düşünerek bu süreçte destek olmak amaçlı hamleler de bulunuyor. Son olarak bu konuda hamle yapan bir firma da Adobe. Adobe uygulamaları kullanıcılar tarafından 60 gün süreyle ücretsiz olarak kullanılabilecek. Adobe Creative Cloud ücretsiz olarak hizmet verecek.

Kısa bir süre önce Adobe tarafından açıklama yapılarak uygulamaların 2 ay boyunca ücretsiz olacağı belirtildi.Evden eğitim gören öğrenci ve eğitim veren öğretmenlere yardımcı olması açısından  Adobe Creative Cloud 60 gün boyunca ücretsiz olacak.  Creative Cloud ve Document Cloud Enterprise Term License Agreement ek lisans ücretlerinin de 2 aylığına kaldırılacağı bildirildi. Uygulamalar kapsamında Photoshop ve Premiere Pro gibi pek çok uygulama yer alıyor.Kısa bir süre önce de Apple’dan benzer bir hamle gelmişti. Ücretli uygulamaların deneme süresi 30 günden 90 güne uzatılmıştı. Adobe tarafından da eğitime destek amaçlı böyle bir hamlenin yapılmış olması diğer firmaların da bu tarz hamleler yapabileceğini düşündürüyor.

Uzaktan eğitim konusunda benzer bir hamle de Tübitak ve Tudem’den gelmişti.

Adobe Uygulamaları 2 Ay Boyunca Ücretsiz Olacak!

Tübitak ve Tudem Yayınları Ücretsiz Erişime Açıldı

Tübitak (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) ve Tudem yayınlarının içerikleri ücretsiz olarak erişime açıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Tübitak içeriklerinin tamamen ücretsiz erişime açıldığı duyruldu.

Koronavirüs sebebiyle okulların tatil olmasıyla birlikte pek çok çocuğun evde bulunması ve karantinaya alınıp evlerinde vakit geçirenler için TÜBİTAK ve Tudem yayınları ücretsiz erişime açıldı.

‘Tudem Yanında’ Kampanyası

Tudem Yayın Grubu Tudem içeriklerinin de günlük olarak yenileneceğini ve bu kampanya ile öğrencilerin yanında olduklarını belirtti..Koronavirüs tehlikesine karşı tedbirlerin alınması ve kalabalıklardan uzak durulmasını söyleyen Varank, bu vesileyle başta çocuklar olmak üzere evde vakit geçirecek kişiler için TÜBİTAK Dergilerinin tamamının ücretsiz erişime açıldığını açıkladı. Günlük olarak yenilecek  tudem.com/tudem-yaninda internet sitesi aracılığıyla okul öncesinden başlayıp sekizinci sınıf seviyesine uygun olan konu anlatımı,test, öykü,roman şiir ve başvuru kitaplarından oluşan içeriklere ücretsiz ulaşılabilecek.Bazı fuar ve etkinliklerin iptalinin ardından Tudem Yayın Grubu, bazı yazarları instagram canlı yayınları ile online olarak okurlarıyla buluşturdu.

Tudem Yayın Grubu Genel Müdürü Sinan Çam, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un öğrencilerden tatilde bol bol kitap okumalarını istemesi üzerine yola çıkarak böyle bir kampanya başlattıklarını ifade etti.Tübitak dergilerine de services.tubitak.gov.tr/edergi adresinden ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı