Teknoloji

Adsense Hesabım Ne Zaman Onaylanır?

Sitenizin kazancını en üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız, yazının ilerleyen dönemlerinde Adsense’ten elde ettiğiniz paranın karşılığını en iyi şekilde nasıl alacağınız hakkında konuşacağız.

Belirli sayıda sayfa görüntüleme aldığınızda başka seçenekler de var, ancak Adsense, özellikle yeni başlıyorsanız, ek gelir elde etmenin harika bir yoludur. Google Adsense onayını almak için atmanız gereken adımlara ve zaten çok fazla trafik çekiyorsanız göz önünde bulundurabileceğiniz bazı alternatiflere bir göz atalım.

Herkesin Adsense Onayı Alır Mı?

Dürüst olmak gerekirse, başvurduklarında Google Adsense’den kaç kişinin reddedildiğini duymak şok edici. Başvurularının reddedildiğini söyleyen çok sayıda kişi vardır. Forumlarla ilgili şikayetler veya Google’la onaylanma zorluğu hakkındaki yorumları vardır. Gizlilik politikaları, iletişim sayfaları veya genel olarak iyi bir web sitesine sahip olmak için insanların başvuruda bulundukları zaman özledikleri birkaç şey var.

adsense nasıl onaylanır

Google Adsense Gereksinimleri

Google değerli bir kaynağınız olduğunu bilmek istiyor! Bu nedenle, onay şansınızı arttırmak için orijinal, açık ve kullanışlı içerik oluşturmanız gerekir! Asla sadece işe yaramayan spam içerikli bir içerik atmaya çalışmamalısınız. Bu sadece okuyucuları tahriş eder ve siteniz arama motorlarında da sıralanmaz.

En büyük sıralama faktörünün gelen bağlantılar olduğunu duyuyoruz. En büyük faktörün çok daha basit olduğunu düşünüyorum: birinin ihtiyacını çözmelisin. Bu arama amacı optimizasyonu diyorum. İnsanların aradığı sorunu düzeltin ve hiçbir zaman sıralamada sorun yaşamayacaksınız.

Bir Adsense onayı alabilmeniz için içeriğinizin son derece değerli olduğundan emin olmak istersiniz. Ancak bu aynı zamanda önemlidir, çünkü arama motorları sadece “layık” içeriğe sahiptir. İçeriğiniz, hak ettiği izleyicileri alacaktır. Eğer iyi değilse, çok fazla Google aşkı beklemeyin.

Tavsiyem, başvurmadan önce sitenizde her biri en az 10 kelimeden oluşan 1000 kelimelik veya daha fazla makale bulundurmaktır. Ayrıca harika bir “About About” sayfası, “Contact” sayfası ve “Privacy Policy” sayfası olacaktı. Gizlilik politikasının Google tarafından sağlanan bu bilgiyi buraya dahil etmesi gerekir. Burada kullandığım ücretsiz bir gizlilik politikası oluşturucu bulabilirsiniz.

Ayrıca, harika görünen bir temanız veya siteniz varsa, onaylanma olasılığınız daha yüksektir. Mümkünse, premium bir tema (eğer WordPress kullanıyorsanız) kullanmanızı öneririm. Hala ücretsiz bir tema kullanabilirsiniz, ancak kaliteli görünen birini bulmak için elinizden geleni yapın.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı