Teknoloji

AirPods Pro Satışları Şaşırtıyor

Apple’ın geçtiğimiz günlerde ülkemizde de satışa sunduğu AirPods Pro satışları şaşırtıyor. 

Teknoloji devi Apple’ın geçtiğimiz haftalarda satışa sunduğu AirPods Pro duyurulduğu ilk günden itibaren gündemden düşmüyor. Kullanıcılar tarafından çok beğenilen Apple’ın kablosuz kulaklığı özellikle Çin pazarında hızla yükselmeye devam ediyor. 

Çin araştırma şirketlerine göre kablosuz kulaklıklar tüketici elektroniğinin en önemli ürünlerinde birisi olacak. Analistlerin aktardıklarına göre bu tür kulaklıkların akıllı telefonlardan sonra en fenomen ürünlerden birisi olduğunu dile getirdi. Apple’ın son AirPods Pro ürünü ise kablosuz kulaklık pazarının yükselmesinin arkasındaki ürünlerden birisi olacak. 

Apple geçtiğimiz yıllarda iPhone 7 modelinin tanıtımıyla birlikte akıllı telefonlarından kulaklık girişini kaldırarak yeni bir dönemi başlatmıştı. Apple’ın ardından pek çok akıllı telefon üreticisi akıllı telefonlarından kulaklık girişini kaldırmıştı. Apple’ın bir sonraki hamlesi ise AirPods adında tamamen kablosuz bir kulaklık olmuştu. 

Apple’ın tamamen kablosuz kulaklığı kullanıcılar tarafından çok sevilmiş ve satışlarda Apple’ın yüzünü güldürmüştü. AirPods kulaklıklarının montaj aşamasını üstlenen Luxshare Precision Industry şirketinin hisseleri de AirPods kulaklığının başarısının ardından yüzde 200’ün üzerinde artış gösterdi. 

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan AirPods Pro modelinin birleşimini gerçekleştiren GoerTek şirketinin hisselerinde de yüzde 193’ün üzerinde artış gerçekleşti. Apple 2019 yılının Temmuz – Eylül ayları döneminde gelirlerini yüzde 54 oranında arttırarak giyilebilir teknoloji alanında liderliğini ilan etti. 

Sadece 2017 yılında toplamda 14 milyon AirPods sevkiyatı yaptığını açıklayan Apple 2018 yılında bu sayıyı 35 milyona çıkarttığını açıklamıştı. Apple’ın yeni AirPods kulaklığının da benzer satış başarısını göstermesi bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı