Teknoloji

Akıllı Metin Seslendirme Uygulaması: Voiser

İçeriklere mükemmel uyumu sağlayacak ve gerçeğe en yakın seslerle tonlama yapılacak olan seslendirme uygulaması Voiser, seslendirme sektöründeki maliyetlerin düşmesine de olanak sağlıyor.

Video seslendirme işi hem çok maliyetli hem de çok zaman isteyen bir uygulama. Zaman ve maliyetten başka ses stüdyolarına, pahalı mikrofonlara ve profesyonel seslendirme sanatçılarına da çok fazla ihtiyaç duyuluyor. Bu maliyeti ve ihtiyaçları göz önünde bulunduran Hafzullah Yıldırım ve Fatih Sönmez, yeni bir girişimde bulundu. Voiser uygulaması toplamda 11 dil ve 42 ses seçeneğine sahip bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

Kitap seslendirme, sesli yanıt sistemleri, anonslar, web ve mobil uygulamalarda video seslendirme gibi alanlarda hizmet veren bu uygulama Nisan 2020 tarihinden itibaren tüm seslendirme hizmetlerini kullanıcılarıyla buluşturdu. Voiser.net sitesiyle kullanıcılarıyla buluşan seslendirme uygulamasında artık podcast yayınları, eğitim ve sunum videoları, reklam ve sosyal paylaşım içerikleri oluşturmak da mümkün olabiliyor.

6 kişilik ekip ile hizmetlerine devam eden voiser.net, insan sesine çok yakın bir sentezleme işlemi kullanıyor. Yapay sinir ağları kullanılan seslendirmeler, gelişen algoritmalar, iyileştirmeler ve servisler ile günden güne daha kusursuz bir hal alıyor.

Robotsu Seslerden Uzak Seslendirmeler

Türkçe dil seçeneklerinde bulunan Hakan, Melis, Berk ve Aylin seçenekleri robotsu ve çatallaşan seslerden uzak ve insan seslerinden ayırt edilemeyecek düzeyde ayarlanmış. Voiser.net sitesinde Türkçe dilinin yanı sıra İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, İtalyanda, Japonca, Korece, Rusça ve Çince dil seçenekleri de mevcut. Bu dillerde de seslendirme yaptırarak hizmet alabiliyorsunuz.

Bu platformda bugüne kadar 300 bin adet sentez oluşturuldu ve her biri ortalama 20 saniyeden oluştu. Voiser.net ile tüm hizmetlerin kullanıma açıldığı günden bugüne kadar ise neredeyse iki haftada 33 kullanıcıya erişildi. Hizmetlerini abonelik ve satış ile gerçekleştiren bu platform, geliştirdiği yeni diller ve ses seçenekleri ile globalde genişlemeyi amaçlıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı