Teknoloji

AliExpress’te Takip Numarasını Bulma

AliExpress’teki paketiniz hakkında size sakinlik ve güven getirebilecek olan parselin takip numarasıdır. Takip numarası, paketinizi istediğiniz zaman izlemenizi ve akıllı telefonunuzun veya Çin’den satın aldığınız herhangi bir ürünün nerede olduğunu öğrenmenizi sağlar. AliExpress’te takip numarasını bulmak çok kolaydır. Bunu yapmanın birkaç yolu var.

aliexpress kargo takip aşamaları

Siparişler Listesinde Takip Numarası

Sipariş listesinde izlemek istediğiniz siparişi seçin. “Ayrıntıyı görüntüle” yi tıkladığınızda, siparişinizle ilgili yararlı bilgilerin görüntülendiği sayfaya gidersiniz.

Takip numarası burada. “Lojistik bilgileri” bölümünde takip numarasını bulacaksınız. Bu kodu Megabonus gönderi takip sisteminde kullanın, parselinizin o anki yerini öğreneceksiniz.

İzleme numarasını bulmak için başka bir fırsat var. “Siparişlerim” bölümünde, izlemek istediğiniz siparişin yanındaki “Takip sırası” düğmesini tıklayın. Açılan pencereyi takip numarası ile birlikte göreceksiniz.

Teslimatın ayrıntılarını öğrenmek için bu düğmeye tıklayın. Gönderinin tüm aşamalarının görüntülendiği sayfaya gidersiniz: parselin gümrükleri temizleyip temizlemediği, Çin’den ayrılıp ülkenize ulaşıp ulaşmadığı.

Sayfanın alt kısmında, hangi teslimat hizmetinin parselinizi, hedef adresinizi ve elbette takip numaranızı gönderdiğini de kontrol edebilirsiniz.

Sipariş Numarası İle Sipariş Numarası Arasındaki Fark Nedir?

Takip numarasını ve sipariş numarasını karıştırmayın. Bu yazıda özellikle takip numarasına başvuruyoruz. Sipariş numarası, mağaza tarafından siparişinize verilen numaradır ve parsel konumuyla ilgili değildir.

Gördüğünüz gibi, takip numarasını AliExpress’te bulmanın birkaç yolu var. Bunlardan biri paketin hemen Çin platformunun web sitesinde izlenmesini sağlıyor!

AliExpress yalnızca teslimatla ilgili herhangi bir ayrıntı olmadan yalnızca takip numarası sağlarsa, takip hizmetleri işe yarayabilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı