Teknoloji

Alphabet 1 Trilyon Dolar Piyasa Barajını Geçti

Google’ın içerisinde bulunduğu Alphabet şirketinin piyasa değeri 1 trilyon doları geride bıraktı. Alphabet 1 trilyon dolar değeri gören ABD’deki dördüncü şirket oldu. 

Teknoloji ve yazılım şirketi Google’ın ana kuruluşu olan Alphabet’in piyasa değeri 1 trilyon doları geride bıraktı. Apple ve Microsoft’un ardından Alphabet, 1 trilyon dolar barajını aşan 3. şirket oldu. 

Analistler Google’ın ana şirketi olan Alphabet’in geçtiğimiz hafta değeri bin 439 dolar olan hisselerinin fiyatı bin 472 dolara ulaştı. Hisselerinin değeri bir günde 10 milyar dolar artan Alphabet’in piyasa değeri de 992 milyar dolardan 1 trilyon 2 milyar dolar seviyesine yükseldi. Alphabet bu artışla birlikte değeri 1 trilyonu aşan şirketlerin arasında katılmış oldu. 

Google dahil olmak üzere pek çok şirketin bulunduğu Alphabet’in hisse fiyatlarındaki artış yüzde 33 seviyesine ulaştı. Ocak 2019’da 752 milyar dolar olan piyasa değeri kısa sürede 250 milyar dolarlık artış kaydetti. Bir diğer teknoloji şirketi olan Apple 2018 yılının ağustos ayında 1 trilyon dolar piyasa değerini aşan ilk şirket olarak adını yazdırmıştı. Apple’ın ardından Microsoft’ta Nisan 2019’da 1 trilyon dolar barajını aşan ikinci şirket olmuştu. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı