Teknoloji

Amazon Apple Music Servisini Yakaladı

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Amazon müzik akış platformları pazarında Apple Music’i yakaladı. 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanıcıların müzik dinleme alışkanlıkları da değişmiş ve kullanıcılar müziklerini online servislerden dinlemeye başlamıştı. Müzik akış platformları pazarında 115 milyon ücretli aboneye ve 248 milyon kullanıcıya sahip olan Spotify, müzik akış platformları arasında liderliğini sürdürürken diğer müzik servisleri arasında kıyasıyla bir mücadele söz konusu. Financial Times’ın raporuna göre Amazon Music servisi son zamanlarda pazarda hızlı bir büyüme kaydetti.

2019 Temmuz ayında açıklanan raporda Amazon Music servisinin Apple Music ve Spotify’dan daha hızlı büyüdüğü görülüyordu. Rapora göre Spotify pazar payını yüzde 25 arttırırken, Amazon Music servisi ile pazar payını yüzde 70’in üzerinde arttırmayı başarmıştı. Financial Times’ın raporunda ayrıca Amazon Music’in abone sayısı 55 milyon olarak belirtilmişti. 

Yayınlanan son rapor ile birlikte Amazon Music, Apple Music servisini yakalamaya çok yakın. Apple geçtiğimiz yıl toplamda 60 milyon Apple Music kullanıcısı olduğunu açıklamasının ardından Amazon ise yaptığı açıklama ile Spotify gibi kullanıcıların ücretsiz olarak müzik dinleyebileceklerini açıklamıştı. Bu hamlesiyle hızla büyümeye başlayan Amazon Music servisinin 2020 yılı sonu ya da 2021 yılı başında Apple Music servisini yakalayacağı düşünülüyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı