Teknoloji

Amazon Evlerde Sinema Keyfi İmkanı Sunacak

Corona virüsü salgınının tüm dünyada etkisini göstermesinin ardından pek çok insan eve kapandı. Uzmanlar salgının yayılmaması adına vatandaşları evde oturmaya davet ediyorlar. Hatta bu süreçte durumun ciddiyetinin anlaşılması için bazı ülkelerde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Evde kalan vatandaşlar ise sıkılmadan kaliteli zaman geçirmek için çeşitli alternatifler peşinde koşuyorlar. Amazon Prime Video Cinema, bu süreçte vatandaşlara destek olmak için yeni bir çalışma içerisinde olduklarının duyurusunu yaptı.

Virüsün daha fazla yayılmaması için pek çok kültürel faaliyete ara verildi. Sinema salonları da kapatıldığı için film keyfini sürdürmek isteyenlere özel yeni bir çalışma yapıldı. Amazon, ilerleyen günlerde vizyona girmesi beklenen yeni filmleri en kısa sürede sinema severler ile buluşturmak için kolları sıvadı.

Yeni Filmler Evlerde İzlenebilecek

Önceki dönemlerde yeni filmlerin dijital platformlarda izlenebilmesi için aradan ayların geçmesi gerekiyordu. Ancak bu süreçte artık yeni filmler beklemeye gerek kalmadan izlenebilecek. Yeni uygulama ABD ve Avrupa ülkelerinde çok kısa sürede hayata geçirilecek. Vizyona girdiği ilk andan itibaren yeni filmlere ulaşılabilecek. Bu uygulamanın Türkiye’de kullanıma sunulup sunulmayacağı ise merak konusu oldu. Yetkililer henüz bu konuda hakkında bir açıklamada bulunmadılar.

Amazon Prime Video Cinema üzerinden yeni filmler belirli bir ücret karşılığında izlenebilecek. Sistem film kiralama mantığı ile ilerleyecek. Şimdilerde vizyona girmesi beklenen Onward, Av. (The Hunt), Görünmez Adam ve Emma filmleri de yer alıyor. Yapılan açıklamalara göre Onward 18.49 dolara satışa sunulurken diğer filmler belirlenecek ücretler karşılığında 48 saat boyunca kiralanabilecek. Virüs sebebiyle vizyona girmesi ertelenen pek çok film, yeni uygulama sonrasında gösterime girecekler listesine dahil edildi. Bu girişimin dünyada bir ilk olması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı