Teknoloji

Amazon Öncelik Eski Müşterilerde! Yeniler Beklemeye Alındı

Tedarik devi olan Amazon son dönemlerde koronavirüs salgını sebebiyle büyük bir yoğunluk yaşamaya başladı. Bu süreç içerisinde müşterilerin isteklerine yetişebilmek için harekete geçtiği belirlendi. Hizmet kapasitesinin her geçen gün biraz daha artırılması için çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalara rağmen her müşteriye anında hizmet verilemiyor. Bu yüzden Amazon bir karar vermek zorunda kaldı. Müşterileri arasında bir seçim yaptı.

Amazon içerisinde aktif olarak hizmet veren mağazalardan bazıları yıllardır sipariş oluşturan müşterilerini öncelik sırasına koydu. Bu noktada teslimat bekleme süreci hazırlandı. Yeni müşteriler bekleme sırasına alınırken önceliğin yıllardır alışveriş yapan eski müşterilere verildiği belirtildi.

Yeni Müşteriler İkinci Plana Atıldı

amazon uygulama

Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok insan dünya genelinde evlere kapandı. Sosyal izolasyonun önemli olduğu şu günlerde gıda ve market alışverişleri de internet üzerinden yapılmaya başladı. Amazon bu süreçte yoğun bir ilgi gördü. Şirket tarafından tüm siparişlere yetişebilmek ve herkese eşit hizmet verebilmek için çeşitli çalışmalar yapılıyor.  Amazon kendi depolarından ve Whole Foods olarak hizmet veren mağazalarından market alışverişi imkanı tanıyor.

Sipariş miktarının artması, bir yığılmanın meydana gelmesi günlerce siparişin beklenmesine neden olabiliyordu. Hizmet ağını genişletmek için daha fazla mesai yapan ve çalışan sayısını artıran şirket bu noktada eski müşterilerinin yüzünü güldürecek bir karar verdi. Artık bir bekleme listesi oluşturulacak. Bu bekleme listesi ile birlikte eski müşteriler öncelik sırasına alınırken yeni müşteriler biraz daha beklemek zorunda kalacak. Bu durum yeni sipariş veren müşteriler için şikayetlere neden olurken alınan karar kafaları karıştırdı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı