Teknoloji

Amazon TikTok’u Yasaklayan Açıklamasıyla Şaşırttı!

Dünyanın en büyük e ticaret şirketlerinden birisi olan Amazon son zamanlarda almış olduğu yeni kararlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Şirket iOS 14 ile birlikte gelen birtakım güvenlik ihlallerinin ardından pek çok kişiyi yakından ilgilendiren yeni bir karar verdi. Amazon tarafından gönderilen mailde TikTok uygulamasının yasaklandığı belirtildi. Bu mailin gönderilmesinin ardından çok geçmeden bu kararından vazgeçtiğini de açıkladı.

Amazon Tarafından Yapılan Açıklama Daha Şaşırtıcı Oldu!

TikTok hakkında son dönemlerde çeşitli iddialar gündeme atılmaya başlandı. Bu süreç içerisinde TikTok çeşitli güvenlik açıkları ile gündeme gelmeye başladı. Kullanıcıların bilgilerini izinsiz bir şekilde kopyaladığı ve çeşitli amaçlarla kullanabileceği iddia edilmişti. Pek çok sosyal medya platformu üzerinde de TikTok son derece fazla konuşulmaya ve tartışılmaya başlandı.

Amazon tarafından ise şirket çalışanlarına TikTok hesaplarını kapatmalarına ve uygulamaları kaldırmalarına yönelik olan bir mail gönderildi. Bu mailin ardından güvenlik gerekçesi ile amazon hesabı üzerinden uygulamaya girişin yasaklandığı ifade edilmişti. Durum kısa sürede tartışmalara neden olmuşken TikTok yeni bir açıklamada bulundu ve bu açıklama sonrasında Amazon ile konu hakkında herhangi bir görüşme yapmadıklarını ve iletişime geçmediklerini belirtti. TikTok tarafından yapılan açıklamalarda konunun açıklığa kavuşturulması için diyalog kurulmasının önemli olduğunun da altı çizilmiş oldu.

Amazon ise sonrasında geri adım atarak gönderilen mailin yanlış olduğunu ve uygulamanın yasaklanması konusunda bir kararın alınmadığı belirtildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı