Teknoloji

Anchor, Görüntülü Sohbetleri Artık Podcast’e Dönüştürüyor

Spotify’ın geçen yıl satın aldığı Anchor, yeni özelliği kapsamında görüntülü sohbetleri podcaste dönüştürüyor.

Bilindiği üzere Anchor, geçen yılın ilk kısmında Spotify tarafından 140 milyon euro karşılığında satın alınmıştı. Bir podcast uygulaması olan Anchor yayınlandığı ilk andan itibaren büyük bir ilgi görmüş ve kısa sürede büyümüştü. Böylece büyük şirketlerin radarı altına giren Anchor, Spotify bünyesine katılmıştı. Podcastleri sese dönüştürme özelliğine devreye sokan Anchor, bunu Instagram Live, Zoom, Google Meet, Face Time, Skype, Twitch gibi uygulamalarla bağlantı kurabilmesi sayesinde yapıyor.

Anchor ile videoyu sese çevirme işlemi son derece pratik bir şekilde yapılabiliyor. Görüntülü sohbeti podcaste dönüştürmek için öncelikle sohbeti kaydettikten sonra bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Daha sonra indirilen video Anchor’un internet sitesine yüklenmesi lazım. Yüklenen dosya Anchor tarafından bir ses dosyasına dönüştürülüyor. Oluşturulan ses dosyası üzerinde Anchor sayesinde istediğiniz oynamaya yapabiliyorsunuz. Bunun için sitede kırpma, bölme ve çeşitli özellikler bulunuyor. Ses dosyasına çevrilen kayda isterseniz arka plan müziği veya ses efektini de ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz ses dosyasını son haline getirdikten sonra podcast halinde yayınlayabilirsiniz.

Görüntülü sohbeti podcaste çevirme sürecinde zor olan kısım görüntülü sohbeti indirme kısmı. Çünkü bazı sohbet uygulamaları gerçekleştirilen konuşmaların indirilmesine izin vermiyor. Bunun için üçüncü taraf uygulamalar kullanmanız gerekiyor. Ancak görüntülü sohbeti indirebilmek için söz konusu sohbet üzerinde hakkınızın da bulunması gerekiyor.Anchor’un bu özelliği korona virüs salgını sürecinde evde kalınan bu dönemde görüntülü sohbetlerini podcast olarak yayınlamak isteyen içerik üreticileri için büyük bir fırsat. Anchor’un sitesindeki eklenti sayesinde podcaste çevirdiğiniz konuşmalarınızı Castbox, Apple, Overcast, Breaker gibi büyük podcaste uygulamalarında otomatik paylaşabileceksiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı