Teknoloji

Android 11 İçin Geri Sayım Başladı! Olası Lansman Tarihi Belli Oldu!

Google tarafından bir süredir üzerinde çalışmaların devam ettiği Android 11 uygulaması için geri sayım başladı. Bu süreçte Android 11 olası tanıtım tarihi de ortaya çıkmış oldu. Google tarafından kullanıcıları da şaşırtan çevrim içi bir konferans düzenlendi. Düzenlenen bu konferansın ismi ise ‘Hey Google’ olarak açıklandı.

Yapılan yeni konferans içerisinde Google Asistan ile çalışacak olan cihazlar hakkında bilgi verildi. Ancak genel olarak Android 11 için de bazı heyecan verici bilgiler paylaşıldı. Bu bilgilere göre lansman tarihinin de ortaya çıktığı belirlendi.

Olası Lansman Tarihi 8 Eylül Olarak Açıklandı

Şimdilerde Android 11 üzerinde geliştiriciler tarafından çalışmaların devam ettiği belirtildi. Yeni işletim sistemi hakkında da bazı bilgilere yer verildi. Bu değerlendirmelerin tamamlanmasının ardından 8 Eylül için geri sayım başladı. Bu tarihte Google temsilcileri herhangi bir aksilik yaşanmaması halinde kontrol listesine alındığını ve lansmanın gerçekleştirilebileceğini ifade ettiler.

8 Eylül tarihi için kesin çıkış tarihi olabileceğini söylemek mümkün ancak bu süreçte tanıtımın gerçekleşmesinden önce yeni işletim sistemini bazı testlerden geçirmek gerekiyor. Bu testlerin tamamlanmasının ardından herhangi bir sorun yaşanmaması gerekiyor. Beklenmedik bir sorun yaşanması halinde Google tarafından açıklanan yeni lansman tarihi ertelenebilir.

Yeni işletim sistemi ile birlikte pek çok yeni özelliğin gelmesi bekleniyor. Ekrandan sohbete hızlı bir dönüş için bu süreçte sohbet balonları ve akıllı ev cihazları üzerinden yeni erişimler sağlanabilecek. Yenilikler bununla da bitmediği gibi oldukça hareketli bir sürecin olduğu belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı