MobilTeknoloji

Android İle HarmonyOs Farkları?

Huawei kısa süre önce Huawei akıllı telefonlarda Android’in yerini alma potansiyeline sahip yeni işletim sistemi HarmonyOS’u piyasaya sürdü. Huawei Müşteri İş CEO’su Richard , “HarmonyOS Android ve iOS’tan tamamen farklı” dedi. “Tüm senaryolarda sorunsuz bir deneyim sunan mikro çekirdekli, dağıtılmış bir işletim sistemidir. ”Şirket, işletim sisteminin ilk olarak akıllı saatler, akıllı ekranlar ve akıllı hoparlörler dâhil akıllı cihazlar için kullanılacağını da sözlerine ekledi. Bununla birlikte, gerekirse, Huawei, Google’ın Android akıllı telefon işletim sistemi haklarını kaybetmesi durumunda HarmonyOS’u akıllı telefonlarında hemen kullanabilecektir.

HarmonyOS’u Android’den ayıran üç temel unsur vardır. MimariHarmonyOS dağıtılmış mimari kullanan ilk cihaz işletim sistemidir. Huawei, Google işletim sisteminin çok sayıda gereksiz kodu ve diğer çeşitli eski sorunları olduğu için işletim sistemini Android’den daha hızlı hale getirdiğini iddia ediyor.

HarmonyOS ayrıca, Huawei’nin gelişmiş güvenlik ve daha düşük gecikme süresi sunduğu için mikro çekirdekli bir tasarıma sahiptir, çünkü mikro çekirdek içinde sadece en temel hizmetler gerçekleştirilir. Bu, Linux tabanlı çekirdeğinden yaklaşık bin kat daha fazla kod yürüten Android’in aksine. Bu, farklı cihazlar için bir uygulama geliştirmesi gerekmeyen uygulama geliştiricileri için özellikle yararlıdır.

Buna karşılık, Android ve iOS gibi işletim sistemleri ağırlıklı olarak akıllı telefonlarda çalışır ve Samsung ve Apple’ın diğer gadget’larının çoğu için diğer işletim sistemleri gerekir. uygunlukHarmonyOS’un cihazlardaki çok yönlülüğünün en büyük cazibe merkezlerinden biri, cihazlar arası etkileşimler için sağladığı fırsattır. Forbes, yakın zamanda HarmonyOS – Honor Vision akıllı TV – ile piyasaya sürülen ilk cihazı ön ve kolay bir eşleştirme işlemiyle kullanıcıların TV’yi neredeyse anında telefonlarına bağlayabildiğini ve telefonlarının ekranını akıllı TV ekranına yansıtabildiğini keşfetti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı