Teknoloji

Apple Açığını Bulan Türk Gence Komik Bir Hediye Gönderdi!

Mersin’de 21 yaşındaki Çayan Temel isimli bir genç daha önce Apple şirketinin uygulamalarındaki açıkları bularak defalarca bildirimde bulunmuştu. Bunun ardından bulduğu açıklar çerçevesinde çeşitli miktarlarda ödüller kazandığı açıklanmıştı. Şimdi yeni bir açık daha bulduğu belirlendi.

Apple için ücretsiz film, dizi ve kitap indirme özelliğini bularak oldukça etkileyici bir açığı gün yüzüne çıkarmış oldu. Bu durumu zaman geçirmeden şirkete bildirdi. Firma tarafından yeni ödülünü beklerken oldukça büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

1.5 Lira Değerinde Müzik Klibi Kazandı!

Apple’a ait olan müzik, dizi ve filmleri ücretsiz olarak indirmeye yarayan bir açığı fark eden 21 yaşındaki genç için büyük bir ödül verilmesi tahmin ediliyordu. Apple ile iletişime geçildiği zaman teknoloji şirketi incelemelerinin ardından bu hatayı kabul ettiğini açıkladı. Şirket tarafından gence bir teşekkür maili gönderildi.

Hediye olarak ise sadece 1,5 lira değerinde bir müzik klibi gönderildiği öğrenildi. 21 yaşındaki genç 2015 yılından bu yana teknolojiye son derece meraklı ve uygulamaları incelemeyi seven biri olduğunu ifade ediyor. Bu süreçte ücretsiz oyun oynama teknikleri üzerinde de araştırmaya başlamışken daha sonra bu konuda önemli açıklar bulmuş. Durumun ardından pek çok uygulama için açıklar bulmayı bir alışkanlık haline getiren genç Apple tarafından kendisine verilen bu ödülün oldukça komik olduğunun altını çizdi. Ancak gerçek olduğunu ifade ederek bunu sosyal medyada da paylaştı. Apple ise bu durum karşısında herhangi bir geri dönüş yapmadı.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı