Teknoloji

Apple Akıllı Saat Pazarında Gücünü Huawei’ye Kaptırmaya Başladı

Akıllı saat teknolojisinin her geçen gün biraz daha büyümesi üzerine rekabet edecek ortamın da giderek arttığı belirlendi. Birçok ünlü teknoloji markasının bu süreç içerisinde bir rekabet içerisinde olduğu biliniyor. Hatta bazı üretici firmaların yarışa sonradan girmiş olmalarına rağmen büyük gelişme yaşadıkları ve listenin en üst sıralarına çıkmayı başardıkları biliniyor.

Apple Watch bu süreçte teknolojinin son noktasına ulaşmış bir şirket olma özelliği ile dikkat çekiyor. Geçen yılın ilk çeyreklik dönemine bakıldığı zaman Apple Watch sevkiyatlarının toplam 4.6 milyon olduğu belirlenmişti. Bununla birlikte Apple tarafından bu yıl aynı dönemde sevkiyatların geçen yıldan daha az olduğu ve 4.5 milyonda kaldığı belirlendi.

Ancak yaşanan düşüşe rağmen şirketin yine de bu Pazar içerisindeki liderliğini korumaya devam ettiği belirlendi. Ancak son dönemlerde bir kan kaybının yaşanmış olduğu ortada.

Huwei Yarışta Liderliği Almak Üzere

Son dönemlerin en çok dikkat çeken teknoloji üreticilerinden birisi olan Huawei yaptığı yenilikler ve kullandığı teknoloji ile birlikte güçlenmeye devam ediyor. Çin merkezli bir teknoloji şirketi olan Huawei de akıllı saat pazarını genişletmek ve sevkiyatları artırmak için büyük oranda emek vermiş gibi görünüyor.

Şirket geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde 1.2 milyonluk bir sevkiyat gerçekleştirmişti. Bu yılın aynı dönemine bakıldığı zaman ise sevkiyat miktarını iki kattan daha fazla artırdığı belirlendi. Buna göre Pazar payı yüzde 15.2 oldu. Sevkiyat oranı ise 2.6 milyon oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı