Teknoloji

Apple Artılmış Gerçeklik Gözlüğü Çıkış Tarihi Netleşti

Apple’ın bir süredir üzerinde çalıştığı artırılmış gerçeklik gözlüğü ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı. İşte Apple artırılmış gerçeklik gözlüğünü bekleyen kullanıcıları üzerecek o tarih. 

Apple’a yakınlığıyla bilinen Ming-Chi Kuo yaptığı açıklamada Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğünün 2020 yılının ikinci çeyreğinde duyurulacağını açıkladı. Apple’a yakın diğer kaynakların aktardığı bilgilere göre Apple’ın yeni ürünü 2020 yılının ikinci yarısında çıkmayacak. 

Gelen bilgilere göre Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü 2022 yılında kullanıcılara buluşacak. 3D tarama özelliğine sahip olacak olan Apple’ın yeni gözlüğünün tasarım olarak iyileştirilmiş sürümleri ise 2023 yılından itibaren kullanıcılarla buluşacak. 

Teknoloji devi Apple’ın geçtiğimiz haftalarda oyun devi Valve ile ortaklık kurduğu ortaya çıkmıştı. Apple ve Valve ortaklığının Apple’ın yeni gözlüğü hakkında olduğu düşünülüyor. Valve’in de sürece dahil olmasıyla birlikte Apple artırılmış gerçeklik gözlüğünün oyun ve donanım alanında güçlü özelliklere sahip olacağı düşünülüyor. 

Apple Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Teknolojide Yeni Bir Boyut

Teknoloji devi Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü iPhone ve diğer Apple ürünleriyle doğrudan bağlantı kuracak. Bu sayede kullanıcıların bildirimleri gözünün önüne gelecek. Kullanıcılar aynı zamanda harita yönlendirmeleri ve bazı oyunları da gözlük üzerinden deneyimleyebilecek. Kendine özgü uygulama mağazası ile birlikte gelecek olan Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğünün iPhone’un yerini alması bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı