Teknoloji

Apple, Beddit Beta Programını Başlattı

Apple, iki yıl önce edindiği uyku takip şirketi Beddit ürünlerini, yıllarca Apple mağazalarında sattıktan sonra Beddit için yeni bir beta programı başlatıyor. Beta programının web sitesine göre, kaydolan kullanıcılar genel halkın önünde Bedit uygulamasının yeni sürümlerine erken erişebilecekler. Ayrıca verileri paylaşarak ve anketleri tamamlayarak Apple’a geri bildirim sunabilecekler.

Beddit Beta Programı

Beta programına katılanlar, tanısal verilere ek olarak uygulama kullanımı, uygulama ayarları ve uyku sonuçlarıyla ilgili verileri paylaşır. Bu, öncelikle bu verilerin kişisel niteliği göz önüne alındığında bilgilendirilmiş bir onay formu imzalamalarını gerektirecektir.

Beddit Beta Programı

Apple ayrıca beta katılımının tamamen isteğe bağlı olduğunu ve kullanıcıların istedikleri zaman programdan çekilebileceğini ve bu noktada verilerin artık toplanmayacağını belirtti. Ve kullanıcı fikrini değiştirirse, beta programı devam ettiği sürece gelecekte de betaya yeniden katılabilir.

Betaya katılmak için birkaç şart daha var. Kullanıcıların ABD’de olması, bir Beddit Uyku Monitörüne sahip olması ve en az 22 yaş ve 75 yaşından büyük olmaması gerekir. Ayrıca Apple’dan beta program hakkında e-posta iletişimi almayı kabul etmeleri gerekir.

Apple, iOS 10’da sunulan iOS Clock uygulamasında “Bedtime” özelliğinin başlatılmasından bu yana uyku izleme yatırımına girdi; bu, kullanıcıların yatma süresi ve tekrarlayan uyandırma alarmları hakkında hatırlatmalar ayarlamasına yardımcı oluyor. Ayrıca, müşterilerinin Rahatsız Etme modunu planlama, uygulama kullanımına ilişkin zaman sınırlarını belirleme ve maviyi azaltmak için akşamları açmak üzere bir Gece Shifti modu ayarlama yeteneği de dahil olmak üzere daha iyi dinlenmeye katkıda bulunabilecek diğer ayarları yapılandırmalarını sağlar.  Ancak Beddit anlaşması ile Apple, bağlı bir cihaz üreticisini kapatarak uyku takibinde daha büyük bir adım attı.

Zamanla, şirket Beddit uygulamasını geliştirmek için beta testçilerden toplanan verileri kullanabilir. Uygulamaya bugün App Store’da bir 2.1 yıldız puan verildiği ve incelemelerinin kötü tasarımı ve eksik özellikleri ile ilgili şikayetleri olduğu göz önüne alındığında, üzerinde durulması gereken bir şey var.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı