Teknoloji

Apple Çalışanları Ofis Düzenine Geri Dönüyor! Dönüşler Kademeli Olacak

Teknoloji devi olan Apple salgın nedeniyle alınan tedbirler neticesinde çalışanlarının uzaktan çalışmaları için bir program hazırlamıştı. Bunun ardından dünyanın pek çok noktasında çalışanları bulunan Apple, yeni bir normalleşme planı üzerinde çalışmaya başladı. Bu süreç içerisinde kademeli olarak çalışanlarını tekrar ofise döndürmenin peşinde.

Planlamalara göre öncelik, evden çalışmakta güçlük çeken ve yeniden ofiste çalışmak isteyen çalışanların olacak. Bazı departmanlarda ise ofiste olmanın önemli olduğu biliniyor. Bu gibi durumlarda çalışanlar ofise fiziki olarak işlerinin başına geçebilecekler.

Raporun geçtiğimiz hafta hazırlandığı iddia edildi. Birinci aşamada bazı bölgelerde salgının durumuna göre planın hayata geçirildiği ifade edildi. Bununla birlikte pek çok çalışanın Mayıs sonu ya da en geç Haziran başında harekete geçmesi bekleniyor.

Apple Çalışanlarını Mail Yoluyla Bilgilendiriyor

Apple tarafından hazırlanan rapor çerçevesinde tüm çalışanlarına mail yolu ile yeni plandan bahsedildiği ifade edildi. Apple yöneticileri tarafından atılan mailler sonrasında çalışanların bir kısmının işe geri dönemleri bekleniyor.

Konu hakkında Apple’ın bir açıklama yapması bekleniyor. Ancak bu süreç içerisinde Apple sözcüsü herhangi bir açıklama yapmayacağının altını çizdi. Apple bu plan çerçevesinde bazı değişikliklerin yapılabileceğini de ön görüyor. Ofis ortamında hangi departmandaki çalışanların işe başlayacağı merak konusu olmuştu. Bunun üzerine çalışmaya başlayacak olan kişilerin genellikle donanım geliştiriciler olması beklenirken, kısa süre sonra durumun netleşmesi bekleniyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı