Teknoloji

Apple Card Rakibi Huawei Card Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji devi Huawei yeni ürün ve servisleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre Huawei, Apple Card’a rakip olarak Huawei Card servisini tanıtacak. 

Apple’ın geçtiğimiz yıl duyurduğu Apple Card ile birlikte kullanıcılar için yeni bir dönem başlamıştı. Apple Card ile kullanıcılar bütün harcamalarını akıllı telefonları ya da tabletleri üzerinden yapabiliyordu. Kullanıcılar ayrıca herhangi bir çipi bulunmayan oldukça şık tasarıma sahip titanyum Apple Card ile de Apple Pay desteği olmayan yerlerden alışveriş yapabiliyordu. 

Kullanıcıların kısa süre içerisinde çok sevdiği Apple Card servisine rakip olarak Huawei kendi Huawei Card servisini geliştirmeye başladı. Huawei Card, Huawei’nin Huawei Pay servisi ile birlikte çalışacak. Şimdilik sadece Çin için çıkacak olan Huawei Card’ın diğer ülkelerde de kullanıma sunulması bekleniyor. 

Apple Card Türkiye’ye Gelecek Mi? 

Teknoloji devi Apple’ın Apple Pay destekli servisi olan Apple Card servisi şu an çok sınırlı bir bölgede kullanılıyor. Apple’ın Apple Card servisinin ülkemizde de kullanıma sunulması bekleniyor ancak Apple Card’ın ülkemizde ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik bilinmiyor. Huawei’nin Apple Card’a alternatif olarak duyurmaya hazırlandığı Huawei Card servisinin de ülkemize gelmesi beklenirken, Huawei Card’ın kısa süre içerisinde ülkemize gelmesi beklenmiyor. Zira Huawei Card ilk olarak Çin için kullanıma sunulacak. Apple Card ya da Huawei Card’ı ülkemizde kullanmak isteyen kullanıcıların biraz daha beklemesi gerekecek gibi görünüyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı